Nejlepší fotky z Czech Nature Photo jsou k vidění v Národním zemědělském muzeu

Cena Za Nejlepsi Fotografii Ceske Prirody 18 Vladimir Cech Ml 33 Bystrouska
Cena Za Nejlepsi Fotografii Ceske Prirody 18 Vladimir Cech Ml 33 Bystrouska

Návštěvníci Národního zemědělského muzea v Praze na Letné mají možnost zhlédnout výstavu nejlepších snímků divoké přírody od českých a slovenských fotografů. Jednotlivé fotografie vybrala mezinárodní porota z více než dvou tisíc snímků přihlášených do soutěže. K vidění jsou jak vítězné, tak i nominované snímky ze všech kategorií a další vybrané fotografie.

Podobně jako v loňském roce bude i letos v Národním zemědělském muzeu v Praze k vidění výstava nejlepších snímků přírody Czech Nature Photo. Třetí ročník soutěže je rozdělen do osmi kategorií a nově bylo také možné zaslat ucelené série snímků. Byl také vypsán grant pro dlouhodobé fotografické projekty monitorující českou přírodu. Z předchozího ročníku zůstaly stejné hlavní kategorie Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Zvířata v lidské péči i speciální kategorie Český les a Příroda v Praze. Soutěžilo se i o cenu za nejlepší fotografii české přírody. Nyní mají návštěvníci možnost vidět nejen vítězné, ale i nominované snímky v jednotlivých kategoriích a další vybrané fotografie z kolekce Czech Nature Photo. „Příroda a péče o ni je nedílnou součástí zemědělství. Ať už jde o domácí či divoká zvířata nebo třeba také o krajinu. I proto si myslíme, že tato  výstava má v našem muzeu své místo a návštěvníci si díky ní mohou uvědomit řadu nečekaných souvislostí,“ říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.

 

Liška to vyhrála

Vítězem zvláštní ceny Národního zemědělského muzea se stal Vladimír Čech ml. se snímkem „Bystrouška“, který zachytil lišku ve volné přírodě na fotopast. Vladimír Čech ml. uspěl také v kategorii Zvířata v lidské péči se snímkem „Kala“.

Odborná mezinárodní porota soutěže Czech Nature Photo zasedala 1. března pod vedením fotografa Michala Krauseho. Dalšími členy mezinárodní poroty byli americká fotografka Ami Vitale, vítězka soutěže World Press Photo 2018 v kategorii Příroda, Petr Bambousek, fotograf a lektor, Tomáš Tureček, šéfredaktor české edice National Geographic, Přemysl Rabas, ředitel safari parku ve Dvoře Králové, Robin Böhnisch, ředitel správy KRNAP, a Pavel Krásenský, entomolog a fotograf. „Již třetím rokem představujeme veřejnosti krásy přírody zachycené fotografkami a fotografy z Česka i Slovenska. Na první pohled snímky vypadají nádherně, ale smutným faktem je, že příroda nám mizí před očima. I proto jsme rádi, že výstava Czech Nature Photo putuje a díky Národnímu zemědělskému muzeu se dostává  do povědomí mnoha návštěvníků,” uvedla ředitelka soutěže Czech Nature Photo Veronika Souralová.

Výstava všech oceněných a dalších vybraných fotografií Czech Nature Photo 2019 bude v Národním zemědělském muzeu otevřena do konce roku.

 

Comments

comments

Vyhledat