Německý Bundestag spustil novou aplikaci, dodali ji čeští vývojáři

foto: Ackee
foto: Ackee

Německý Bundestag spustil novou aplikaci, která vznikla v dílně české vývojářské firmy Ackee. Ta počátkem minulého roku zvítězila v celoevropském výběrovém řízení. Nová aplikace od vývojářů a designérů z pražského Karlína poskytuje uživatelům lepší přehled o veškerém dění v Německém spolkovém sněmu a napomáhá bojovat proti fake news.

Předchozí verze aplikace z roku 2010, kterou si stáhlo na 850 000 uživatelů, již neodpovídala současným technologickým požadavkům. “Naším úkolem bylo vytvořit rychlejší, přehlednější a dostupnější aplikaci, která lidem zprostředkuje ověřené informace o politickém dění a umožní Bundestagu efektivněji komunikovat. Díky naší expertíze jsme tak mohli přispět k digitalizaci a větší transparenci státní správy,“ vysvětluje Josef Gattermayer, spoluzakladatel společnosti.

Díky zjednodušení informační hierarchie celé aplikace mohou uživatelé snadno vyhledávat informace o dění v Bundestagu a jeho členech, sledovat on-line přenosy ze zasedání a dostávat upozornění na živá vysílání. Získají tak kompletní přehled o veškerém dění v Německém spolkovém sněmu v reálném čase. Aplikace českých vývojářů tak podporuje německý Bundestag v jeho snaze o maximální transparentnost a boji proti fake news.

„Jsme opravdu pyšní, že můžeme realizovat projekt, který posiluje demokracii. V době plné dezinformací je velmi důležité, aby byly státní instituce schopny veřejnosti dodávat pravdivé a nezkreslené informace,“ dodává Gattermayer. Pro Ackee se nejedná jen o prestižní zahraniční zakázku – firma se již v minulosti problematice boje proti fake news věnovala. V loňském roce například ve spolupráci s Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky a Nadací Open Society Fund uspořádala hackathon FakeHacks.

Nová aplikace německého Bundestagu je dostupná pro platformy iOS i Android od 5. března 2019.

Firma Ackee byla založena v roce 2012 absolventy ČVUT v Praze. Na trh prorazila vlastní aplikací App4Fest, kterou dnes používají desítky českých i zahraničních festivalů. Mezi referenční klienty Ackee patří například ŠKODA AUTO, Audi AG, Zonky, Ethereum Foundation a Německý spolkový sněm (Deutscher Bundestag). Kromě vývoje a designu mobilních aplikací se společnost zabývá také tvorbou webů, pomáhá digitalizovat firmy a zaměřuje se na nové technologie, jako je například Blockchain nebo AR. V roce 2016 Ackee otevřela pobočku v Berlíně. Rok poté získala ocenění v kategorii Recognition of Excellence na mezinárodní soutěži Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Více na ackee.cz.

 

Comments

comments

Vyhledat