Nezapomeňte – SWAP v Pražské tržnici už 30. srpna!

Pražská tržnice ve spolupráci se SWAP Prague zvou nejen rodiny s dětmi na oslavu zakončení léta a návratu do školních lavic – 30. srpna od 11.00 hodin. Program nabídne zábavu pro malé i velké děti a zejména všechny hravé duše. SWAP školních potřeb, oblečení a dalších postradatelných nezbytností, kroužky pro děti, workshopy, hudba a samozřejmě dobré jídlo a pití čeká na konci srpna v Hale 13 a 22 & venkovním korzu. Na akci se můžete setkat i s Jitkou Veselou, finalistkou soutěže Masterchef 2021 a chybět nebude ani Střídačka na Výstavišti. O závěr dne se postará DJ Mardoša z Tata Bojs.

Poslední party prázdnin je tu a hurá do školy!   Připravte se s dětmi na příchod školního roku bez stresu, udržitelně a zábavně. Jednou z hlavních součástí celodenní akce je SWAP oblečení, školních pomůcek a přehlídka mimoškolních aktivit pro školáky, chybět nebude dobré jídlo, pití a hudba na závěr. Hlavní program a workshopy proběhnou od 11.00 do 18.00 hodin, poté plynule přejdeme do večerního programu s DJ Mardošou z Tata Bojs, který roztančí všechny generace.

Výměna školních pomůcek se SWAP Prague

Speciální SWAP Back to school bude hlavně o efektivní výměně věcí, ze kterých vaše děti vyrostly nebo mají třeba i víckrát a mohou je tak postrádat – zejména se ale hodí do školy. Knihy, pravítka, sešity, tašky, penály, bačkory, ale i oblečení, nechtěné dárky, knihy, sportovní kousky, hračky, zkrátka vše, co již nevyužijete, ale jinde může udělat ještě spoustu radosti. Podmínkou je, aby byly věci čistém a velmi dobrém stavu. Ideální počet věcí na výměnu 15 kusů.

 

Jitka Veselá, finalistka soutěže MasterChef 2021 prozradí, jak připravit rychlé tyčinky, obložené tortilly nebo zeleninové pomazánky.

Jak se daří Jitce po soutěži?

„Po soutěži jsem chvíli vařila ve své oblíbené restauraci a zjistila, že klasický restaurační provoz lze jen velmi špatně skloubit s aktivním rodinným životem. Proto se teď v gastru věnuji “jen” jednotlivým akcím, které mi dávají smysl, a hlavně mé rodině a rodinné firmě SKI TIME. Vařím také pro náš tým vodních lyžařů, ale to je vlastně také taková rodina.“

Na co se můžeme v rámci akce v Pražské tržnici těšit:

„Všechny recepty, které představím na akci 30.8. v Pražské tržnici, jsou moje; jen rychlý jablečný koláč byl a vždycky bude pocta mojí mamce.“

Jak Jitka připravuje své recepty:

„Většinou a nejraději improvizuji. Vaření podle receptů je pro mě svazující. I proto nejsem žádný přeborník v pečení a cukrařině, tam je vše příliš přesně nalinkované. Baví mě otevřít lednici, najít několik k sobě se hodících surovin a vykouzlit chutné jídlo. Nejlepší pocit mám, když spotřebovávám “zbytkové” suroviny a v lednici nic nezbývá, respektive nic nevyhazujeme.“

TIP: Rychlý jablkový koláč 
Těsto:
– 2 hrníčky hladké mouky
– 9 lžic rozpuštěného másla
– 6 lžic studené vody
– špetka soli
Uhněteme a rukou vmáčkneme do koláčové formy.

Navrch:
– 2 jablka nastrouhat na plátky, lehce posypeme třtinovým cukrem a skořicí. Pečeme dozlatova na
180st.

********

Hravé svačinky

I přípravu svačin si můžete užít hravou formou. Během workshopu v Hale 22 vás naučíme, jak na přípravu svačin lokálně a udržitelně. Předvedeme vám ty nejlepší suroviny, obaly, kreativní vykrajovátka, recyklované krabičky, lahve a další vychytávky na přípravu zdravých svačin – www.svacinovybox.cz.

Kniha svačinek & workshop: prodej knihy Velká svačinková bichle a palačinkový workshop.

Další program:

 

Kde?

Těšíme se na vás v Hale 13 a 22 & venkovním korzu.

Za kolik?

Vstupné 60 Kč (děti do 5 let zdarma).

Více na: www.facebook.com/events/pražská-tržnice/back-to-school/553663309583753/

Comments

comments

Vyhledat