Nová hudba v Radiu 1

Nové singly, nová alba… nová muzika na vlně Radia 1 s komenty zdeňka Lichnovského!
SPOTIFY PLAYLIST – NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2019
SPOTIFY PLAYLIST – CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2019

Nebo si je přehrajte přímo tady!

2 Chainz – Momma I Hit A Lick (ft. Kendrick Lamar) / ze začátku to vezmeme pěkně vodspoda s trekem, kterej jednoznačně vystupuje z čerstvý desky skoro už veterána imaginativního rapu tauheeda eppse aka 2 chainz. neurotický změny rytmu, kendrick a halda proteinu. deska přiložena.
Aldous Harding – The Barrel / přísně jemná a subtilní kreace podivuhodný novozélandský písničkářky, která ale někde uvnitř opatruje něco hrozivýho. ta písnička samozřejmě. klip napoví. 
Alex Lahey – Don’t Be so Hard on Yourself / tak ale sakra. to je furt samá dřina, stres a nestíhačka. chápu, znám. ale zkuste aspoň jednu věc. NEBUĎTE NA SEBE TAK PŘÍSNÍ. alex z austrálie vám moc ráda poradí, jak na to a ještě přiloží sólo na ságo. no neni to skvělý? 
Alice Phoebe Lou – Galaxies / a hele, tak snad máte na konec dubna do futura lístky. pokud jo, tak vám tenhle singl udělá velkou radost. alice posouvá svůj zvuk o dost dál, minimálně o fous za mléčnou dráhu. bjork rádi máte? tak poslouchejte.
Avey Tare – Taken Boy / nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že klukům ze zvířecího kolektivu jdou ty sólovky mnohem líp než společná práce. minimálně poslední dobou. panda bear má čerstvě venku pozoruhodnou albovou bójku a avey to tlačí na konec března. varování, tohle je melodicky jedna z nejkrásnějších věcí, kterou kdy napsal. a to přehánim jenom trochu.
Big Thief – UFOF / bál jste se někdo jako dítě taky tolik mimozemšťanů jako já? za traumátko děkuju samozřejmě spielbergovi. stejnýmu tématu se věnuje i tahle brooklynská kapela, ale efekt to má přesně opačnej. doufám. ty samply ke konci mě ale přece jenom trošku zneklidněly.
Deptford Goth – Chairs / vyhrabáno z josefovy novinkový složky. neskutečně lahodný vokální harmonie a poutavý hypno instro. (polo)syntetickej zvuk brtiskýho venkova.
folamour – I don’t sleep at night but I wake up at 6am / žofie má ve svý složce samý poklady! doporučuju k lustraci. já si vyhrábl tenhle nočně barovej klenot. nemusíte spát, bohatě postačí, když ráno nezapomenete vstát. tenhle frantík sampluje jak pán a celou desku najdete níže.
HÆLOS – Boy / Girl / prej těžce očekávaný album, britskej trip hop a problematika propletence lidskejch vztahů a moderních technologií. tahle vyduetovaná temňárna stvrzená poctivě naglitchovanym beatem jistý vočekávání jednoznačně vyvolává. hit.
Harvey Sutherland – Something In The Water (feat. Jace XL) / žádný toulání po nocích nebude, tuhle vás vystrčim zpříma na polední slunce. k rozkoukání dost pomůže tuhle australan harvey a jeho živý disco, který se v poslední třetině elegantně zlomí do striktního housu. ale tu vodu radši nepijte, ok? 
Hatchie – Without A Blush / bez uzardění čirej devadesátkovej synthpopovej hit. vypalte si do auta na repeat a dojedete třeba až do plzně. 
Hayden Thorpe – Diviner / chybí vám podivně příhodná teatrálnost wild beasts? tady máte první trek ze sólovky jejich frontmana. v seznamu si k tomu můžeme vodškrtnout regulérně vkusnou klavírní baladu.  
HEALTH – HATE YOU (ft. JPEGMAFIA) / za mě jednoznačná spolupráce snů. jeden z nejzajímavějších a nestriktnějších rapperů současnosti a báječní ohybači poťáků z LA. nenávist má přece tak strašně blízko k věrnýmu milování.
Johnny Marr – Armatopia / pro mě největší překvapení ze seznamu. kytarista jehož sólová dráha po rozpadu the smiths mě nesmírně iritovala se vzchopil k solidní písničce. dokonce i obvykle smrtelný popěvek „nana“ tady tak nějak sedí. čučim. 
kaade – skin2skin / neni nad skoro až fyzickej pocit z tohohle báječnýho klubovýho industriálu. kanadská producentka (s)prostě naložila.
Kevin Morby – No Halo / jeden z nejzajímavějších písničkářů současnosti vohlásil novou desku OMG (zkrácenej název). venku je první, fantasticky surreálnej, ale sakra hravej trek. neni nad dechy!
Marissa Nadler – Poison (ft. John Cale) / zděnda svěrák by souhlasil, že novej marissin singl vám bodne jako jed. smrtelně simplicistní a k tomu zčistajasna vynořivší se mistr cale. lepší travidlo než volská žluč.
Mindchatter – Tough As Nails / tak prej nicolas jaar approved. nyc producent vás pošle na psychedelickej vejlet sekanejma synthama, ale klidnym hlasem vás udrží z dosahu jakýhokoliv horror tripu.
Modeselektor – Who (ft. Tommy Cash) / víme, známe. vousáč si tuhle nedávno povídal u nás ve studiu s elen a to roxy dle ohlasů prej taky dobrý. tady máte hojdačku s u nás nesmírně populárním tommíkem a rovnou i celou desku.
Octo Octa – Loops For Healing / citlivej house, kterej vykazuje jistý hojící schopnosti. z výtečnýho ep for lovers, který tahle americká producentka a djka vydala právě dneska.
Palehound – Killer / taky fantazírujete, že byste některý zlý lidi s chutí tak nějak pozabíjeli? o tom přesně je tahle nádherná písnička. nechte se unést svými krvavými sny, je to přece zdravý.
Pom Poko – Crazy Energy Night / někdy loni se z nich jerry radoval v hitparádě a teď je máme zpátky s celou deskou. co vám budu povídat, je to rokec s nádechem kytarový virtuozity, kterej ale rozhodně neztrácí tlak. album si projeďte, za doporučení dík raovi.
Pond – The Boys Are Killing Me / honza mi právě řekl, že v těch singlech máme slušnej přetlak z austrálie a novýho zélandu. a vono jo! sype se to nás ze všech stran a je to dobrý. zrovna na novou desku týhle kapely jsem se strašně těšil a zklamanej nejsem. koprodukce kevin parker, psych pop jak vyšitej s přechodama až někam k bowiemu. minimálně tenhle fantastickej refrén by mars k životu určitě probral.
PUP – Free at Last / tady neni vo čem. fantastickej punkrock alá bumčvacht a masivní singalong. vyvolává to příjemný myšlenky na různý nepřístojnosti a ničení hmotnýho majetku. koukněte na klip. JUST CAUSE YOU’RE SAD AGAIN, IT DOESN’T MAKE YOU SPECIAL AT ALL!!! 
Rolling Blackout Coastal Fever – In The Capital / úhledná kytarovka jaksepatří. a zase to proklatý melbourne.
Royal Trux – Year of the Dog / ale tak jasně, rakenrol since 1987 a furt to kope stejně jako vybraný substance, který tohle duo sveřepě konzumuje. album máte přiložený, na živý hraní málem nedošlo, protože jennifer dostala předvolání k nástupu do vazby. naštěstí to dobře dopadlo. prozatím.
slowthai – Peace Of Mind / budíček drazí. velká naděje britský grimeový scény vám udělá dobře nejen na duši. 
Snapped Ankles – Three Steps to a Development / báječnej návod k jistojistýmu seberozvoji dodávaj tuhle zkušený bourači dancepunkovejch a krautrockovejch mýtů. infiltrace majetnýho snobstva a nezřízenýho konzumu spouští přiložený album.
Solange – Way to the Show / ano, báječná ségra je zpátky s nečekaným dnešním releasem. zvuk a vize ve spolupráci s uličníkama jako jsou tyler, earl, kendrick, dev, steve, panda a další. jazzový postupy, groovy a fantasticky tuhý hip hopový spodky si dejte společně s fantasticky kompaktní deskou.
TEEN – Popular Taste / brooklynský indiepopový trio tří dam a jejich neústupně kopací votvírák dnešní desky good fruit. tuhle voblíbenou chuť chytnete i vy. 
Teen Daze – Endless Light / a teď zhluboka vydechnout. josef doporučuje. jamison se s žánrama moc nemaže, tentokrát posílá dojatej pozdrav nekonečnýmu obzoru. ale bacha o chcípárnu jde jenom zdánlivě, basová gymnastika si na celej ten západ slunce vaši pozornost udrží.
Teeth of the Sea – I’d Rather, Jack / původně prej experimentální postrock od tří kluků z londýna. tady ale chladnej industriál přikrytej fantastickejma dechama. zkreslení jako životní poslání. 
The Cinematic Orchestra – A Promise (ft. Heidi Vogel) / tak tohle je ale hodně cinematickej kus, muhehe. na svym bandcampu píšou, že se jedná o intimitu bez sentimentu, tak jim budeme věřit. gradačka maká, bubeník to triko taky propotil, takže spoko.
The Japanese House – Everybody Hates Me / jak jako každej?! výtečná britská hudebnice, na kterou jistě rád vzpomíná takovej douglas, kterej tady s ní (předloni?) dělal rozhovor. venku je konečně napjatě očekávanej debut a najdou se tam slušný písně. skladba, která nesmírně trpělivě pracuje s postupným dávkováním syntetickejch zvuků, který postupně přejdou do úžasně prostorovýho refrénu. tumáte celý album.
The Tallest Man On Earth – The Running Styles of New York / švéd, na jehož živý vystoupení mnoho z vás vzpomíná den co den. dobrou zprávou je, že se blíží nová deska. mezitim si dejte tenhle trefně dylanovskej song.
Tierra Whack – Only Child / mladá rapperka/zpěvačka, která loni vydala nesmírně zajímavou koncepční desku doprovázenou krásně podivnejma videama je zpátky. tentkokrát hodně libozvučně, ale furt tak sympaticky mimo jakejkoliv proud.
Vibbar – Bellerin / pár britskejch kamarádů a jejich vykloubenej tejk na současnej trap. ten rytmickej přechod na druhou část songu je minimálně za medaili.
Wand – Thin Air / trocha kytarový matiky, která se zčistajasna splaší do tučnýho zkreslení. voheň je minimálně už na střeše.
Working Men’s Club – Bad Blood / zlehka jako parquet courts v objetí s gang of four. zralý, ale stejně tak hravý. trio vede sedmnáctiletej vykuk, čekáme velký věci. 
 

Nové české singly

Bára Zmeková – Svatojánská / z dnes vydané desky LUNAVES tady máme velkou radost. sofistikovaná písničkařina, která obdivuhodnym způsobem dokáže udržet v symbióze jazzovou vyhranost s emočně nabitejma textama. bára má už teď na svědomí jednu z nejlepších tuzemských desek tohohle roku. 
bilejkluk – starlight_(prod. bloodflow x ninja priest) / pan objev loňskýho roku drze reflektuje trapovej sound a zapouští do něj šlehy jedovatejch synťáků. 
eva01 – Chitin / zlá dekonstrukce postclubový estetiky, která se po půlce zvrhne do docela rozvernýho dojáku. to vše v rámci pravidel světa prvního dílu duke nukem.  
Jana Kirschner – Dunaj / chirurgický řez ostrým nožem textu doplněný nádhernou instrumentací. 
LAZER VIKING – Monument of Doubt / kuba nabrousil melodický háčky. tentokrát už neni fakt kam utýct. ani samota neni řešenim. nechte se do toho zatáhnout přiloženou deskou. 
Milan André – Who Am I? / precizně vycizelovaný indie-folk přináší slnko records formou kanaďana, který si slovensko vybral jako svůj druhý domov.
The Ills – Uno / vaší oblíbení zastánci instrumentálního košatění právě vydali pátou řadovku. přikládám a k zasvěcení užijte jedničku.
 

Nová alba

2 CHAINZ – Rap Or Go To The League (2019) (rap, trap)\
ANDRÉ,MILAN – Who Am I\
BENNY SINGS – City Pop (2019) (indie, groove)\
BONOBO – Fabric presents Bonobo (2019) (electronic, house)\
DEPTFORD GOTH – Muddy Dragon on the Road to Heaven (2019) (indie, electronic)\
DONNA REGINA – Transient (2019) (electronic, downtempo)\
DU BLONDE – Lung Bread For Daddy (2019) (indie rock)\
EVA01 – Oskerushe (2019) (electronic, experimental)\
FEWS – Into Red (2019) (indie rock)\
FOLAMOUR – Ordinary Drugs (2019) (electronic, house)\
HAND HABITS – placeholder (2019) (indie, pisnickarina)\
ILLS,THE – Disco Volante – Mt. Average (2019) (instrumental, rock)\
JACKLIN,JULIA – Crushing (2019) (folk)\
JAPANESE HOUSE,THE – Good at Falling (2019) (indie pop)\
JONES,DURAND & THE INDICATIONS – American Love Call (2019) (soul)\
LAZER VIKING – DRAG (2019) (rock)\
LITTLE SIMZ – GREY Area (2019) (rnb, rap)\
MODESELEKTOR – Who Else (2019) (electronic)\
NVOTOVA,DOROTA – More (2019) (sanson, pop)\
POM POKO – Birthday (2019) (rock)\
POND – Tasmania (2019) (psychedelic pop)\
POTTER,CHRIS – Circuits (2019) (jazz)\
ROYAL TRUX – White Stuff (2019) (garage rock)\
SLEAFORD MODS – Eton Alive (2019) (floutci)\
SNAPPED ANKLES – Stunning Luxury (2019) (krautrock)\
SOLANGE – When I Get Home (2019) (rnb, jazz, pop)\
STINKA – Neviňátko (2019) (rock, pisnickarina)\
SUBJECT LOST – Let Me Live Another Time (2019) (electronic, ambient)\
TEEN – Good Fruit (2019) (indie pop)\
TEETH OF THE SEA – WRAITH (2019) (experimental)\
VELLOCET ROLL – A Man Asleep (2019) (garage rock)\
WEEZER – Weezer (Black Album) (2019) (rock pop)\
YOUNG GODS,THE – DATA MIRAGE TANGRAM (2019) (electronic)\
ZMEKOVÁ,BÁRA – Lunaves (2019) (jazz, pop)\

Comments

comments

Vyhledat