Nová kniha a seriál na Netflixu

foto: Netflix
foto: Netflix

Hildu si oblíbili čtenáři i kritika. 21. září měla na Netflixu premiéru celá sezóna animovaného seriálu. V listopadu vyjde u Nakladatelství Paseka knižní zpracování seriálu s názvem Hilda a pidilidi.

Modrovlasá holčička Hilda žije se svou maminkou a domácím mazlíčkem Větvíkem na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí – trolly, obry, pidilidi… Světovou popularitu a pověst moderní klasiky si Hilda vydobyla spojením pohádkové atmosféry a reálných kulis. Hildina maminka je samoživitelka, která pracuje jako ilustrátorka. Je tu zároveň krajina jako z Muminků a zároveň inspirace skutečnou architekturou severských zemí – v pohádkovém městě Trolberg spojil autor Luke Pearson norské město Bergen, islandský Reykjavík, dánskou Kodaň i norské Oslo.

Letos 7. listopadu vyjde dvousetstránková kniha Hilda a pidilidi, která slouží jako vhodný startovní bod pro nové čtenářky a čtenáře. Jedna se o beletrizaci seriálu s desítkami nových ilustrací. O překlad se postarala Martina Knápková, která překládá také komiksovou řadu.

Na šestý díl komiksu se netrpělivě čeká, podle posledních informací britského nakladatelství Nobrow bude připravený k vydání v říjnu 2019, což je důležitá informace i pro české fanynky a fanoušky – nakladatelství Paseka totiž ve spolupráci s Nobrow připraví české vydání tak, aby domácí příznivci vůbec nemuseli čekat.

Kromě Velké Británie a Severní Ameriky okouzluje Hilda čtenáře v Polsku, Německu, Nizozemí, Francii, Itálii, Španělsku, Dánsku, Finsku, Švédsku nebo v Brazílii. Její unikátní postavení v komiksovém světě může potvrdit seriál od společnosti Netflix, která jej uvede 21. září. Seriál je výsledkem spolupráce britské televizní společnosti Silvergate Media a nezávislého kanadské studia Mercury Filmworks. Autor Hildy Luke Pearson je výkonným producentem, hlavní postavu namluvila Bella Ramseyová známá ze seriálu Hra o trůny.

Komiksová série s Hildou má zatím pět dílů, první dva díly Hilda a půlnoční obr a Hilda a troll vyšly v češtině ve svazku Hilda (Paseka, 2016), třetí část Hilda a ptačí slavnost a čtvrtý díl Hilda a černý pes jsou společně v knize Hilda se vrací (Paseka, 2016). Pátý díl Hilda a kamenný les (2017) vyšel samostatně.

Comments

comments

Vyhledat