Nová robotická sekačka VIKING iMow MI 422 PC

foto: Stihl
foto: Stihl

Na český trh byla uvedena nová robotická sekačka VIKING iMow MI 422 PC, která je ideální pro údržbu malých a středně velkých trávníků rodinných domů nebo městských zahrádek, až do velikosti plochy 1000 m². Nová robotická sekačka si poradí s členitým pozemkem plným zákoutí i nerovným terénem, přičemž zvládne i stoupání 40 stupňů. Model MI 422 PC je navíc plně ovladatelný pomocí chytrého telefonu či tabletu.

Zahrada je ideálním místem k relaxaci a načerpání nové energie po náročném dni v práci. Robotická sekačka iMow MI 422 PC se postará o to, aby měli její majitelé připravenou příjemnou zelenou oázu s perfektním trávníkem neustále. Sekačku lze naprogramovat s ohledem na denní režim či aktuální potřeby. Trávník tak může být posečen a sekačka zaparkována v dokovací stanici dávno předtím, než se její majitelé začnou věnovat svým volnočasovým aktivitám.

Ovládání chytrými zařízeními

iMow MI 422 PC lze ovládat pomocí chytrého telefonu či tabletu a aplikace Viking iMow. Chytrým zařízením mohou uživatelé vzdáleně měnit a kontrolovat vyžínací plán, sledovat momentální polohu sekačky nebo aktuální údaje o postupu práce. Robot má přístup k internetu pomocí datového připojení zahrnutého v ceně sekačky a aplikace Viking iMow je bezplatně ke stažení v obchodech iTunes pro platformu iOS a Google Play pro platformu Android.

Snadná obsluha robotické sekačky

Programování bylo záměrně navrženo co nejjednodušeji, aby ho bez problémů zvládl i méně technicky zdatný uživatel. Sestavením žacího plánu provede uživatele krok za krokem průvodce, který na základě velikosti pozemku automaticky spočítá týdenní plán a rozdělí jej na jednotlivé dny. Uvedený žací plán si pak majitel může upravit podle svých představ. Oblast trávníku, která má být vyžínána, je vyznačena po svém obvodu speciálním kabelem. iMow se podle něj při sečení orientuje a podle způsobu vytyčení pozná, která místa má, či nemá sekat. Jsou-li v zahradě například vysázeny okrasné květiny, které by sekačka mohla zaměnit s trávníkem, stačí je ohraničit omezovacím kabelem a iMow se jim vyhne.

Robotický přístroj vždy bezpečně najde cestu i v úžinách a podél členitých zákoutí. Ani stoupání pro něj nepředstavuje žádný problém. Sekačka VIKING MI 422 PC zdolá i 40procentní sklon terénu a je schopná překonat schodek až dva centimetry. Je-li například malý obrubník mezi trávníkem a dlažbou, hravě si s ním poradí. Rady si bude vědět i v situaci, kdy akumulátoru hrozí celkové vybití nebo se venku rozprší, což rozpozná dešťovým senzorem. V takovém případě se stroj sám vrátí do dokovací stanice, která může být umístěna i mimo trávník ve vzdálenosti až 12 metrů od hranice udržované plochy. Při cestě zpět do dokovací stanice si také iMOW volí vždy různé trasy návratu, aby byl trávník uchráněn nadměrné zátěže na stejných místech.

Dokonalá péče o trávník

iMow umí daleko víc než posekat trávník, vrátit se do dokovací stanice a nabít baterii. Robotická sekačka rozezná hustotu travního porostu a tomu operativně přizpůsobí rychlost pojezdu. Stébla trávy velmi jemně mulčuje a posečený materiál je tak velmi snadno zapravován do travního drnu. Tímto způsobem vrací živiny ihned do půdy jako organické hnojivo. To, že zcela odpadá klasický problém, co s posečenou trávou, je zřejmé. S tímto důkladným a spolehlivým zahradníkem za zády pak zbývá čas pouze na jedno – zahradu si jednoduše užít.

Velká pozornost je při výrobě sekaček iMow věnována samozřejmě i bezpečnosti. Sekačky iMow již tradičně splňují přísné bezpečnostní požadavky na provoz. Každá z nich navíc funguje pouze ve spojení s „vlastní“ dokovací stanicí, která je pro ni individuálně programována. Krádeží samotného stroje si tedy případný zájemce mnoho nepomůže.

Maloobchodní cena: 52 490,- Kč

Comments

comments

Vyhledat