Nové album Metallicy 72 Seasons uslyší fanoušci den před vydáním i v českých kinech

Americká formace Metallica je bez nejmenších diskuzí globálním fenoménem. Dost možná jediná metalová kapela, o které slyšel i ten, kdo o metal v životě prakticky nezavadil. Skupina, která i po čtyřiceti letech na scéně spolehlivě naplní velkou plochu letiště v pražských Letňanech. A když takové hudební stars vydají po sedmi letech čekání nové album, je to událost. Deska 72 Seasons vychází v pátek 14. dubna. Ale už v předvečer, ve čtvrtek 13. dubna, budou mít fanoušci z celého světa včetně Česka příležitost zajít do kina na její speciální předpremiéru, a to i v Dolby Atmos ve vybraných kinech. Do českých kin tuto globální událost distribuuje společnost Aerofilms.

Všech dvanáct nových skladeb o celkové délce sedmdesáti sedmi minut si budou moci fanoušci vychutnat i v drtivém prostorovém zvuku Dolby Atmos. Každou píseň bude doprovázet vlastní videoklip a rovněž exkluzivní komentář členů kapely. Prostě jedinečný a neopakovatelný zážitek, který si žádný z fanoušků kapely, jedné ze čtyř největších thrashmetalových skupin světa, ujít.

Seznam kin, kde se projekce uskuteční, najdete zde.

„Pro fanoušky Metallicy je to obrovská příležitost slyšet nové album mezi prvními. Jsme nesmírně rádi, že můžeme být součástí tohoto historického globálního okamžiku – propojení Metallicy s jejími fanoušky prostřednictvím tohoto přenosu,“ uvedla Kymberli Frueh, ze společnosti Trafalgar Releasing, která se v minulosti postarala mimo jiné o kinodistribuci dokumentu S&M², který mapoval obnovené spojení Metallicy a symfonického orchestru města San Francisco.

Tři již zveřejněné skladby – Lux Æterna, Screaming Suicide a žhavá novinka If Darkness Had a Son dávají jasně na srozuměnou, že se Metallica vrací ve skvělé formě a fanouškům dá pořádnou porci toho, co chtějí slyšet. Novinku 72 Seasons, jejíž název odkazuje k prvním formativním osmnácti letům lidských životů, produkovala dvojice James Hetfield a Lars Ulrich společně s Gregem Fidelmanem. Album vyjde na CD, těžkém, 140gramovém dvojLP, dvou dalších barevných variantách vinylu a samozřejmě i digitálně.

Comments

comments

Vyhledat