Nové menu v SaSaZu: Pochutnali jsme si

Hanojské krevety s kokosovou omáčkou
Hanojské krevety s kokosovou omáčkou

Od 5. října nabízí restaurace SaSaZu nové menu. To jsme si nenechali ujít.

SaSaZu je vyhlášený podnik, který proslul asijskou kuchyní, a tohoto konceptu se drží. Je fajn, že ani po letech nejeví známky úpadku nebo ošoupanosti. Obsluha je stále stejně milá, před jídlem přinese limetový lístek na promnutí v rukách a napařené ručníky, během jídla se vyskytuje dost často na to, abyste měli stále dostatek všeho, nač máte chuť, ale nikdy není člověku za zády příliš často. Dobře poradí, což je vždycky plus.

SaSaZu odjakživa nabízelo menší porce a radilo hostům dát si více chodů, a u toho zůstává. Udělali jsme to taky tak. Vřele doporučujeme nádherně umami polévku Yam Yam (saké kombu vývar, krevety, úhoř, soba nudle, enoki houby, koriandr) i kokosovo-kukuřičnou (kuře, skleněné nudle, bazalka, zelené chilli, yakitori).  Jako další chod nás potěšila kachna (pekingská kachna, foie gras, jarní cibulka, okurka, čínská palačinka) a hanojské krevety s naprosto návykovou kokosovou omáčkou (krevety v tempuře, dýně, cibule, dashi-jogurtová omáčka). Zvládli jsme ještě vietnamské bo (hovězí svíčková, foie gras, kokosové máslo, avokádo, vietnamská kari omáčka, ředkvička, lanýžový olej) a pak už jen kávu.

Paráda. Jídla jsou sofistikovaná, s kořením se zachází přímo umělecky. Odcházíme spokojeni. Štastná fúze kuchyní z několika asijských zemí, tlumené světlo a pocit, že jste tu vítaným hostem: Tady za své (nemalé) peníze dostanete to, co dostat máte.

 

https://www.sasazu.com/cs/menu-alacarte

Comments

comments

Vyhledat