Novinka z Bambooku: Trpasličí příběh, který upozorňuje na plýtvání potravinami

V nakladatelství Bambook vyšla dětská knížka Ondřeje Elbela s názvem Drobkovo podivuhodné dobrodružství.

 

Anotace

Drobkovo podivuhodné dobrodružství je fantaskní příběh ze světa trpaslíků, kteří sami sebe nazývají smradlíci, protože se nemyjí (nesnášejí vodu) a živí se vyhozenými, nevábně už zavánějícími potravinami, které si opatřují na svých zásobovacích výpravách k odpadkovým kontejnerům. Lidé je nemůžou vidět ani slyšet, ale pouze – zato velmi výrazně – cítit.

Trpasličí svět v originální a vtipné prvotině pro odrostlejší děti od brněnského režiséra, dramatika a scenáristy, Ondřeje Elbela, zrcadlí nejeden společenský problém: příběh podprahově upozorňuje na bezbřehé plýtvání potravinami (vždyť jimi nakrmíme celý trpasličí svět!), starostův tiskový mluvčí dokáže odstranit pana starostu a zmanipulovat trpasličí lid a nakonec v inscenovaném, nespravedlivém soudu hlavního hrdinu Drobka potrestá velkým koupáním, nejhroznějším trestem pro každého smradlíka.

 

96 stran

ISBN: 978-80-271-2933-1

Celobarevná pevná vazba

Pro děti od 8 let

 

O autorovi:

ONDŘEJ ELBEL

Absolvent Divadelní fakulty JAMU, bývalý dramaturg a režisér brněnského HaDivadla, bývalý dramaturg, režisér a umělecký šéf Divadla Šumperk. Má za sebou režii více než čtyřicítky inscenací a dodnes působí jako dramatik a televizní scenárista. Mimo jiné také pracuje jako literární redaktor, editor a copywriter.

 

Comments

comments

Vyhledat