Vyzkoušeli jsme: DÁMSKÁ SPORTOVNÍ BUNDA KARI TRAA JULIE

foto norskamoda.cz
foto norskamoda.cz

 

Každý běžec a sportovec ví, jak je důležité funkční oblečení. Obzvlášť, když venku ještě nepanuje příznivé počasí, je potřeba myslet na správné vrstvy a materiály. Při skoro jarních výbězích jsme proto vyzkoušeli dámskou sportovní bundu Julie od značky Kari Traa s otázkou – stojí za to pořídit si ji do běžeckého šatníku? 

Proti větru

Od sportovní bundy se žádají jiné vlastnosti než od té klasické, v které bychom se asi po pár minutách běhu pěkně zapařili a cítili se dost nekomfortně. Bunda má v tomto případě zastávat především ochrannou funkci – chránit by nás měla před promoknutím v dešti a prochladnutím při větru. Měla by být prodyšná, větruodolná, vodoodpudivá nebo úplně nepromokavá.

foto norskamoda.cz

Bunda Julie se skládá z polyesteru s malým podílem elastanu. Syntetické materiály se obecně spojují s dobrým přenosem vlhkosti, tepelnou izolací a ochranou před špatnými venkovními podmínkami. Julie má příjemný materiál s větruvzdornou úpravou a s lehce zateplenou vnitřní stranou. Lehký pohyb podporuje i volnější střih s propracovanými detaily, kdy jsou rukávy, kapuce i spodní okraj zakončeny pružnou manžetou. Bunda je delší, takže vám to neprofoukne k ledvinám, a disponuje kapucí s předním stojáčkem, tudíž krásně chrání krk a bradu. 

Proti šedi

Zadní kapsa na telefon, otvory na palce, zip s textilním krytím proti případnému poškrábání nebo reflexní prvky jsou dalšími praktickými vychytávkami. Bunda je lehounká, takže se nemusíte bát, že s sebou budete při dlouhých výbězích táhnout nadbytečnou zátěž. Na sobě ji v podstatě necítíte a v případě potřeby ji snadno složíte do batohu, moc místa nezabere. 

foto norskamoda.cz

Je nám ovšem jasné, že kromě funkčnosti a bezpečnosti záleží také na vzhledu. Dámy, nebojte, bude vám to slušet. Bunda se vyrábí ve velikostech od XS po XL, máte tedy dostatečný prostor zvolit tu ideální na vaši figuru. Je dostupná ve dvou barevných verzích, kromě černé tak můžete šeď ulic porazit fialovou variantou. Celkový design je nenápadný, minimalistický a bude se bez problému snadno kombinovat s ostatními součástmi outfitu. 

Tak pohybu zdar – teda jak koronavir dovolí!

foto norskamoda.cz

Bundu seženete v Norské módě za 1499 Kč. 

https://norskamoda.cz/obleceni/bundy-vesty-kabaty/damska-sportovni-bunda-kari-traa-julie-2.html 

 

Comments

comments

Vyhledat