Nuselské dvorky budou už tuhle sobotu, opět zdarma

foto pořadatel akce
foto pořadatel akce

V ulicích a vnitroblocích jedné z nejstarších pražských čtvrtí proběhne v sobotu 19. května už druhý ročník festivalu Nuselské dvorky. CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus, Vnitroblok Mečislavova, kavárny Sweetcakes – coffee and pies a Ňáký kafe  otevřou své dvorky a umožní tak návštěvníkům nahlédnout do historie této čtvrti a zároveň zažít současné Nusle plné umění a zábavy.

 

Novocirkusová představení, pohádky, workshopy i opékání buřtů

„Máme velkou radost, že se první ročník festivalu setkal s tak velkým úspěchem u návštěvníků a můžeme na něj navázat i v letošním roce. Letos navíc otevřeme i druhý dvorek v CIRQUEONU, a nabídneme tak divákům bohatší program celého festivalu. Ve Vnitrobloku Mečislavova vyroste obří šapitó, budeme opékat buřty u ohně, přidali jsme i dílničky a workshopy pro děti.,“ říká ředitelka CIRQUEONu Šárka Maršíková.

 

Právě prostor CIRQUEONU bude patřit zejména novému cirkusu – novocirkusové rozcvičce pod dohledem profesionálních lektorů, hoolahop workshopu i workshopu Žongluj za hodinu.

Hned po obědě vystoupí komické duo Bratři v tricku a jejich Běžkařská odysea, napínavý závod, ve kterém nechybí vosk na běžky i na knír, hole vzhůru, a hlavně nekonečná dávka legrace. Ve 13:00 budou moci návštěvníci podniknout procházku s průvodcem Robertem z Pragulicu po autentických místech v Nuslích.

Odpoledne prostor obsadí fyzický divadelní soubor tYhle s pohybovou klauniádou Les Fantômes, Aventyr s dobrodružnou pohádkou Liščí víla, novocirkusový soubor Cie des pieds perchés s work in progress Mezi řečí, divadelní road movie Brkelemeke od souboru Hombre či krátké pohybové etudy od Squadra Sua. V pozdním odpoledni se představí Cirkusový speciál, který vzniká speciálně pro Nuselské dvorky. V čele stanou Cirkus Tety, Bára Bartoňová a soubor Holektiv.

 

Ve Vnitrobloku Mečislavova vystoupí absolventi Ateliéru fyzického herectví na JAMU v Brně – Le Cabaret Nomade. Ti postaví ve vnitrobloku Mečislavova velké šapitó, ve kterém odehrají představení Nitroscope, které zkoumá skrze divadlo objektů, pohybové divadlo, film, zvuk a výtvarné umění téma tradice. Prostor šapitó bude rozdělen na šest místností, divák bude putovat z jedné místnosti do druhé a stane se součástí příběhu žen, které jsou na cestě za svými kořeny. Večer bude Vnitroblok Mečislavova patřit storytellingu pro dospělé, táboráku a opékání buřtů.

 

Prostor kavárny Sweetcakes – coffee and pies bude ve znamení dětského programu a storytellingu: nejen malí diváci se mohou těšit na pohádku O ošklivém káčátku, odpoledne bude následovat storytelling pro děti.  Festival vyvrcholí závěrečným koncertem DJs Zakázaný kamarádi v Ňákým kafi.

 

Pro návštěvníky jsou dále připraveny celodenní cirkusové workshopy na dvorku CIRQUEONU, workshop se stylovým nuselským papírnictvím kaš-mi-daš, workshop sítotisku, dřevěné dílny s Bárou Hubenou a celodenní občerstvení od Naše kaše, Ungr pomazánky, Kafekolo, Zlý časy.

 

Vstup na festival je zdarma. Pořadateli festivalu jsou CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus, Vnitroblok Mečislavova, Sweetcakes – coffee and pies a Ňáký kafe

 

Nuselské dvorky – program

 

09:00 Ranní rozcvička pro ranní ptáčata i spáče (1)

10:00 Divadlo U Staré herečky – Ošklivé káčátko (4) – pohádka pro děti

11:00 Dřevěné dílny s Bárou Hubenou (1) – workshop

11:00 Hoolahop (1) – workshop

11:00 Jak na komunitní zahradničení, kompostování a zahradničení ve městě (3) – poradí skvělý zahradník, konzultace zdarma

12:30 Bratři v tricku – Běžkařská odysea (2) – divadelní představení, které vás vtáhne do děje a budete u něj brečet smíchy

13:00 Procházka s Robertem z Pragulic (2) – procházka po autentických nuselských místech

13:00 Kaš – mi – daš (3) – workshop s oblíbeným nuselským papírnictvím

13:30 Aventyr – Liščí víla (2) – napínavý pohádkový příběh

14:00 Storytelling pro děti (4)

14:00 Žongluj za hodinu (1) – workshop

14:30 Le Cabaret Nomad – Nitroscope (3) – představení v šapitó zkoumá skrze divadlo objektů, pohybové divadlo, film, zvuk a výtvarné umění téma tradice

15:30 Cie des pieds perchés – Mezi řečí (2) – novocirkusové představení

16:00 tYhle – Les Fantômes (1) – pohybová klauniáda pro malé i velké

16:00 Le Cabaret Nomad – Fotoateliér (3) – cestovní fotografické studio

17:30 Cirkusový speciál – Cirkus TeTy, Collective Momentum, Holektiv, Lukáš Blaha & Eva Stará (2)

18:00 Táborák (3)

18:30 Squadra Sua (2) – krátké pohybové etudy
19:00 Hombres – Brkelemeke (1) – divadelní road movie
20:00 Storytelling pro dospělé (5)
21:00 DJs Zakázaný kamarádi (5)

Vysvětlivky:

CIRQUEON (1)

CIRQUEON zadní dvorek (2)
Vnitroblok Mečislavova (3)
Sweetcakes – coffee and pies (4)
Ňáký kafe (5)

 

Comments

comments

Vyhledat