KNIHOMÁNIE startuje 25. října

KNIHOMÁNIE je jednou z velkých událostí knižní sezony. Čeští nakladatelé se spojí dohromady, vyberou to nejlepší, co pro čtenáře přichystali, a ještě k tomu přidají dárek. Nabídka zahrnuje všechny žánry a v nich 32 bestsellerů ze 22 nakladatelství. Od 25. 10 do 25. 11. si z nich čtenáři mohou vybírat ve více než 250 knihkupectvích po celé zemi. 

Thrillery, čtení pro ženy, historické romány, světová literatura, životní osudy, encyklopedie, kuchařky, populárně naučná literatura i knihy pro děti. To vše je mezi těmi nejočekávanějšími bestsellery letošního podzimu zahrnuto. A k tomu ještě ke každé knize jako dárek kniha křížovek, kterou čtenáři získají až do 25. 11.

J. Tudor: KŘÍĎÁK

Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. A třicet let poté najdou v poštovních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet. Kříďák, debut britské spisovatelky C. J. Tudor, vychází ve 40 zemích – jako kniha roku.

Vychází v nakladatelství Kalibr, 320 stran, cena 399 Kč.

 

Lars Kepler: LAZAR

Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.

Vychází v nakladatelství HOST, 503 stran, cena 399 Kč.

 

 Bill Clinton, James Patterson: POHŘEŠUJE SE PREZIDENT

Jeden z nejdramatičtějších, ale především nejautentičtějších thrillerů poslední dekády od bývalého prezidenta USA Billa Clintona a novodobého klasika detektivek Jamese Pattersona! Prezident Spojených států amerických zmizel. Svět je v šoku. Možný důvod je ale mnohem horší, než si kdo kdy dovedl představit – Americe hrozí útok nevídaného rozsahu a Washington sevře strach a nejistota. Šeptá se o kyberteroru a zrádci v kabinetu. A pak se první muž západního světa sám stane hlavním podezřelým a slehne se po něm zem…

Vychází v nakladatelství Kalibr, 440 stran, cena 399 Kč.

                 

 

Cara Hunterová: NĚKDO BLÍZKÝ

Osmiletá Daisy Masonová beze stopy zmizí z večírku, který její rodiče pořádají na zahradě jejich domu. Inspektor Adam Fawley ze zkušenosti ví, že v devíti případech z deseti je únoscem dítěte někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec se chová chladně a nepřístupně. A pak je tu Daisyin bratr, zakřiknutý a nemluvný… Fawley hraje o čas a pokouší se najít nějaké vodítko, jenže dívenka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Všichni ale mají na událost svůj názor, o který se neváhají podělit na sociálních sítích.

Vychází v nakladatelství Host, 359 stran, cena 359 Kč.

 

Jeffrey Deaver: OSTRÝ ŘEZ

V New Yorku začal řádit vrah s velmi neobvyklým modem operandi: pronásleduje čerstvě zasnoubené páry a zabíjí je ve chvíli, kdy se v klenotnictví chystají koupit snubní prsteny. Ze symbolu budoucnosti se ve vrahově podání stává symbol zmaru a smrti. Město zachvátí panika a Rhyme se Sachsovou musí začít okamžitě konat. Můžou se spolehnout na podporu newyorské policie i na vlastní kriminalistické zkušenosti, ale zanedlouho zjišťují, že tentokrát to možná nebude stačit. Pachatel má v plánu víc, mnohem víc, než je na první pohled patrné. Pokaždé, když se Rhymovi se Sachsovou podaří odkrýt nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim…

Vychází v nakladatelství Domino, 520 stran, cena 379 Kč.

 

B. John: HVĚZDA SEVERU

Americká studentka, severokorejská rolnice a diplomat z nejvyšších příček kimovské hierarchie. Podle vší pravděpodobnosti by se nikdy nemohli setkat. Avšak v absurdním severokorejském režimu je možné cokoli, a tak se osudy těchto tří hrdinů naprosto nečekaným způsobem propojí, aby postupně dospěly až k děsivému závěru. Autor při psaní využil vlastních zkušeností nabytých při pobytech v Severní Koreji, a tak nám v této knize nabízí příběh napínavý a mrazivý, ale také velmi autentický.

Vychází v nakladatelství Domino, 480 stran, cena 379 Kč.

 

Agatha Christie: SLEČNA MARPLOVÁ A ZÁHADY: POVÍDKY

Luxusní ilustrované vydání povídek Agathy Christie tentokrát soustřeďuje kratší příběhy, v nichž vystupuje druhá nejslavnější postava královny detektivek – slečna Jane Marplová, ctihodná stará panna z vesničky St. Mary Mead, proslulá jako „odbornice na mrtvoly“, která se dokonale vyzná ve zločinech a nemilosrdně odhaluje jejich pachatele. Zároveň jsou do tohoto souboru zařazeny povídky, kde sice nefiguruje žádný známý detektiv, přesto jsou to mistrné texty plné záhad, napětí, chytrých zápletek a dechberoucích odhalení.

Vychází v nakladatelství Kalibr, 760 stran, 999 Kč.

 

Haruki Murakami: KOMTUROVA SMRT

Bezejmenným vypravěčem románu je výjimečný portrétista, který dokáže vystihnout tvář člověka tak, aby se líbil sám sobě. Všechno funguje téměř dokonale, dokud ho nenavštíví muž bez tváře s žádostí o portrét. A dokud ho neopustí jeho žena. Vnitřní rovnováhu nalezne v horské samotě, odhodlaný s tvorbou podobizen navždy skoncovat. Nečekaně však přichází další nabídka – taková, která se opravdu nedá odmítnout…

Vychází v nakladatelství Odeon, 752 stran, cena 499 Kč.

 

 

Anthony Doerr: ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ V ŘÍMĚ

Kniha plná mimořádných postřehů zobrazuje autorův pobyt v jednom z nejkrásnějších měst světa. Anthony Doerr čte Plinia Staršího i proslulé básníky, učí se italsky a navštěvuje náměstí, chrámy a pamětihodnosti, které v něm opakovaně vzbuzují údiv. Popisuje trable se svými ročními dvojčaty i přátelství s místními řezníky, zelináři a pekaři. Tato kniha je oslavou Říma, úžasným pohledem na rodičovství i úchvatným příběhem spisovatelského řemesla…

Vychází v nakladatelství Moba, 216 stran, cena 299 Kč.

 

Barbara Nesvadbová: MOMENTKY

Povídky známé české spisovatelky a novinářky. Momentky zachycují chvíle, kdy se náš život láme; jsou to okamžiky hlubokého štěstí i bolestných ztrát nebo fatálních rozhodnutí. Syrové vyprávění o soužití, hledání, naději, zradě a lásce. „Jsou chvíle, které zůstanou v hlavě jako v albu. Navždy. Nemusíte je mít na fotkách. I přesto jsou nezapomenutelné. Štěstí se skládá z okamžiků. To ostatní je život.″

Vychází v nakladatelství Ikar, 160 stran, cena 299 Kč.

 

Táňa Keleová – Vasilková: SÍTĚ Z PAVUČIN

Blanka je mladá a úspěšná herečka, křehká a silná zároveň, ale její osobní život je samý uzel, bolest a zklamání. Svůj osobní život si úzkostlivě chrání, a tak ani nejbližší kolegové a přítelkyně Zoja netuší, jaké tajemství skrývá. Jediným světýlkem pro ni je dcerka Alenka, která potřebuje hodně péče a lásky. Blanka se dlouho odhodlává rozmotat pavučinu lží, kterými zahalila svůj život, ale ta cesta je složitá a přináší s sebou další bolest a zklamání.

Vychází v nakladatelství Noxi, 296 stran, 299 Kč.

 

 Magda Váňová: HOLČIČKY

Pomsta, Holčičky a Lví dvůr jsou tři novely, které tvoří novou knihu Magdy Váňové. V první jde spíš o příležitost oplatit osudovou křivdu, to však na sebe naváže bludný kruh pomsty dalších lidí a zničí pouze toho, kdo křivdu opravdu utrpěl. V druhé novele vystupuje mnoho holčiček, a to díky učiteli, který si občas vyhlédne zakřiknuté děvčátko, kupuje mu dárky, napravuje jeho nedostatky a nakonec s ním sdílí tajemství fotografií, na kterých zachycuje, jak se mění v ženu. Třetí novela Lví dvůr je výmluvným příkladem přitažlivosti protikladů a návodem k užitečné toleranci a dobrým vztahům s partnery.

Vychází v nakladatelství Šulc – Švarc, 320 stran, cen 340 Kč.

 

Marc Levy: P. S. Z PAŘÍŽE

Na filmových plátnech hraje Mia zamilovanou femme fatale. Ve skutečnosti je to herečka unavená slávou a neustálými zálety svého manžela. A tak utíká do Paříže, aby se tu ukryla před světem. Paul je americký spisovatel, který se v Paříži zoufale snaží zopakovat úspěch svého prvního románu. Když mu jeho nejlepší kamarád tajně sjedná schůzku s Miou, začíná se v sérii vtipných, groteskních, romantických i dojemných scén rozvíjet příběh jejich komplikovaného přátelství. Oba se novému vztahu brání, ale možná si k nim láska cestu najde.

Vychází v nakladatelství Mladá fronta, 280 stran, 349 Kč.

 

Mary Sharrattová: EXTÁZE

Román nás seznamuje s životním úsekem Almy MahlerSchindlerové ve věku 19–31 let. V kulisách secese a na pozadí Mahlerovy hudby vidíme přerod Almy z mladé dívky v dospělou třicetiletou ženu, kterou osud příliš nešetří. V Almině hledání pravdy nechybí ani mnoho míst věnovaných erotickým touhám či dobovým předsudkům kolem sexu. Smutky a vášně, živočišnost i transcendence – to vše tvoří extázi života, kterou Alma, navzdory manželově zákazu, hodlá zhudebnit ve svých písních.

Vychází v nakladatelství Jota, 408 stran, cena 398 Kč.

 

 Zdeněk Pohlreich: FRESH KUCHYNĚ

Čerstvost a lehkost se stávají tématem dnešní doby zcela jednoznačně a časy, kdy kolečko rajčete spolu se zvadlým salátem bylo jedinou čerstvou věcí na talíři, upadnou už brzy v zapomnění. Být fresh bude prostě novou kulturou, to je jistá věc. Dejte vašemu jídlu sexappeal, kyslík, energii a pestrost. Není to jen soubor receptů, je to koncept, který vám může značně vylepšit život. Za názvem se skrývá dvojsmysl, na jedné straně vyjadřuje absolutní kvalitu produktů, se kterými pracujeme, ale také svěží mysl, kterou je podstatné si udržet.

Vychází v nakladatelství Sevruga, 224 stran, cena 459 Kč.

 

Roman Vaněk: MASO – JEDNODUŠE & DOKONALE

Jako vždy spolu s Vaňkem na této publikaci pracovala jeho manželka Jana a tým předních českých šéfkuchařů, kteří jsou zároveň lektory Pražského kulinářského institutu. Hlavní roli v knize hrají vepřové a hovězí maso. Recepty jsou podrobně popsány osvědčeným způsobem „krok za krokem“ tak, aby i zdánlivě „složitý“ pokrm uvařil i absolutní začátečník. Svou jednoduchostí a použitím běžně dostupných surovin zaujme kniha každého milovníka dobrého jídla za rozumnou cenu, a zároveň svým tradičním formátem a typickým vzhledem doplní kolekci „bílé řady“ Vaňkových kuchařek mnoha kulinářským sběratelům.

Vychází v nakladatelství Pražský kulinářský institut, 96 stran, cena 299 Kč.

 

Jiří Jiroušek: JAN WERICH ZA OPONOU

Kniha přináší na tři stovky unikátních fotografií z rodinného archivu. Mapují život Jana Wericha od narození až do smrti a objevují jeho málo známé tváře – světáckého dandyho, geniálního komika, advokáta proletářů, kumpána známých umělců i neznámých rybářů, obskakovaného pacienta i osamělého Mistra. Spojení jedinečných fotografií a dvanácti obsáhlých rozhovorů Jiřího Janouška doplňují dobová svědectví a komentáře lidí, kteří mu byli nablízku, zejména Jiřího Voskovce, Miroslava Horníčka a Miloše Kopeckého, ale také lékařů, kteří ho ošetřovali,

nebo spoluhráčů mariáše.

Vychází v nakladatelství Práh, 384 stran, cena 499 Kč.

 

Peter Sagan: MŮJ SVĚT

Peter Sagan nejen vyhrává. On také baví. K vyjádření své osobnosti využívá každý okamžik. Od jízdy jednoruč po zadním kole na svazích Mont Ventoux až po rošťárny na tiskových konferencích, kde rád škádlí otravné novináře. Z Petra vyzařuje vášeň pro sport a roztomilá touha vyloudit na tvářích svých fanoušků úsměv. Co motivuje muže, kterému přezdívají Tourminator? Jak přistupuje ke spurtům? Jaký má vztah k ostatním jezdcům v pelotonu? Můj svět odhaluje myšlenky závodníka, který tímto textem vnáší světlo do sféry profesionální cyklistiky. Činí to poctivě a s humorem sobě vlastním.

Vychází v nakladatelství Universum, 304 stran, cena 379 Kč.

 

Andrew Morton: MEGHAN – HOLLYWOODSKÁ PRINCEZNA

Uznávaný královský životopisec se v knize vrací ke kořenům Meghan Markle: k dětství v losangeleské čtvrti The Valley, studiu v dívčí katolické škole a napjatým vztahům v rodině. Zabývá se též jejím prvním manželstvím i tím, jak v Hollywoodu stále doplácela na svůj smíšený původ a jak se nakonec prosadila v úspěšném televizním seriálu Kravaťáci. Nakonec odhaluje, jak byl královský románek co nejpřísněji utajován.              

Vychází v nakladatelství Mladá fronta, 300 stran, cena 349 Kč.

 

Jaroslav Mareš: NEJVĚTŠÍ ZÁHADY KRIMINALISTIKY

Podívejte se na nejznámější nevyřešené případy pohledem nezávislého vyšetřovatele. Prohlédněte si fotografie z místa činu, pročtěte výpovědi svědků a porovnejte je s pozdějšími poznatky a vzpomínkami. Stanovte vyšetřovací verze a najděte tu pro sebe nejpravděpodobnější. Rozluštěte největší záhady kriminalistiky.

Vychází v nakladatelství Universum, 312 stran, cena 299 Kč.

Tomáš Sedláček: DRUHÁ DERIVACE TOUHY

Úvahy ekonoma Tomáše Sedláčka se ohlíží za událostmi nabitým desetiletím. První svazek chystané trilogie se zaměřuje na ekonomii a její teorii, filozofii a etiku, umění a vědu, teologii dneška, psychologii a mýty. Jedná se o jednu z nejdelších a nejsouvislejších sérií úvah v českém teritoriu, která ukazuje autorovu názorovou integritu a pestrost myšlenek, široký rozhled a sečtělost i hravost a smysl pro humor. Texty originálně propojují na první pohled vzdálené obory. Úvahy nad (ne)končícími otázkami, souborně nazvané Druhá derivace touhy, reflektují uplynulé období z rozličných aspektů.

Vychází v nakladatelství 65. pole, 384 stran, cena 348 Kč.

 

Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a kol.: RUKA NOCI PODANÁ

Když cítíme obavy a zaženeme je, tak se vrátí v méně nápadné podobě, ale silnější. Pokud se začneme na krizi připravovat, kupodivu pocítíme ulehčení. Tato kniha je o rodinné přípravě na krizi, která možná nikdy nenastane. První část textu pojednává o tom, jakou povahu mají ti lidé, kteří krize přežívají, a jak při tom jednají. Druhá část se týká těch úplně nejpraktičtějších návodů, jak dezinfikovat vodu, jaký filtr si koupit, jak skladovat potraviny či vytvořit v domě postiženém výpadkem sítě teplou místnost. Rozeznáváme přitom čtyři typy rychlých krizí – neočekávanou událost, blackout, epidemii a sociální bouře – a jednu situaci pomalé krize, jakou je rozpad a chudnutí společnosti.

Vychází v nakladatelství Dokořán, 408 stran, cena 399 Kč.

 

Monika Kopřivová: STROM ŽIVOTA NAŠÍ RODINY

Unikátní kniha pro zachycení historie celé rodiny včetně velkého, přehledně vyobrazeného rodokmenu. Kniha je velmi chytře propracovaná, takže do ní můžete pohodlně zanést své předky až do páté generace, ale zároveň i všechny své potomky. Ke každému členovi rodiny můžete přidat zajímavé informace o něm a jeho životě včetně fotografie. Zároveň máte možnost některé své příbuzné požádat, aby vám do knihy napsali vzkaz jako do památníku – pro vás a pro vaše děti. V knížce se lze výborně orientovat, takže připomíná velký rodinný atlas. Pěkné ilustrace dodávají publikaci tu pravou atmosféru rodinné pospolitosti a úcty k našim kořenům.

Vychází v nakladatelství Familium, 128 stran, cena 590 Kč.

 

Dominik Landsman: DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA 3

Autor ve třetím díle bezostyšně přiznává, že o svém synovi Čeňkovi napsal vše, co se dalo, a další dítě ani knihu by pravděpodobně nepřežil. Čeňkovi už jsou tři, plínky zkušeně zaměnil za nočník a svůj vyvinutý smysl pro vytváření domácího pekla dále zdokonaluje. Našemu fotrovi nastává údajně idylické období, kdy péči o hyperaktivní dítě převezme školka a další instituce. Nebyl by to ale Čeněk, aby každou novou situaci nepřetvořil v nový druh utrpení, a nebyl by to fotr, aby i tu nejšílenější situaci neuměl popsat s dokonale sarkastickým humorem.

Vychází v nakladatelství Ikar, 232 stran, cena 259 Kč.

 

Don Miguel Ruiz: TŘI OTÁZKY

Uznávaný duchovní učitel don Miguel Ruiz přichází jako průvodce, jenž nás zavede až k samotné podstatě toltécké moudrosti, která nás učí, jak objevit a ovládnout svoji vnitřní sílu. Na této dobrodružné cestě zkoumání vlastního nitra hrají zásadní roli tři následující otázky: Kdo jsem? Co je skutečné? Co je láska? Prostřednictvím těchto jednoduchých, ale nanejvýš důležitých otázek Miguel Ruiz postupně odkrývá nejrůznější iluze a sebeklamy, jimž jako jednotlivci i jako lidstvo podléháme a jež jsou permanentním (a podle všeho zbytečným) zdrojem naší duševní i tělesné nepohody či dokonce až utrpení. Mějme vždy na paměti, že strůjcem naší duchovní transformace můžeme být jen my sami!

Vychází v nakladatelství Harper Collins, 208 stran, cena 269 Kč

 

Cassandra Clareová, Joshua Lewis: KODEX LOVCE STÍNŮ

Nejlepší přítel každého mladého lovce stínů, a to již od 13. století, kdy byl publikován poprvé. Nekonečná válka s démony může být velice stresující, a tak není divu, že člověk sem tam pozapomene jemné nuance démoních jazyků nebo tipy na co nejefektivnější zneškodnění raumů. S Kodexem vás žádné patálie trápit nebudou. Kodex je nejobsáhlejší učebnicí geografie, historie, magie a zoologie, která pomůže každému novému nefilim.

Vychází v nakladatelství Booklab, 280 stran, cena 349 Kč.   

Renáta Fučíková: DOBRÝCH 100

Obrazová publikace nabízí na více než 200 stranách výběr událostí, vynálezů, děl, ale i věcí každodenní potřeby, které měly a mnohdy stále mají na Českou republiku pozitivní dopad. Podporuje myšlenku, že máme na co být hrdi, a ukazuje, že je možné dívat se na historii i z jiného úhlu pohledu. Co rok, to originální barevná dvoustrana mapující jeden významný prvek. Co desetiletí, to obecnější zamyšlení a vystižení „ducha doby“. Publikace vznikla na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni pod vedením autorky, výtvarnice a pedagožky Renáty Fučíkové.

Vychází v nakladatelství Pikola, 240 stran, cena 499 Kč.

 

 Jerzy Vetulani, Maria Mazureková: ALENČIN SEN ANEB JAK FUNGUJE MOZEK?

Když Alenka spí, probouzejí se neurony. Popravdě řečeno, ony nikdy nespí, nanejvýš si někdy potřebují trochu odpočinout. Dnes v noci připravil mozek Alence neobyčejný sen, ve kterém jí bude vyprávět o tom, jak řídí celé tělo. Pojď snít s Alenkou a objevíš tolik úžasných věcí, až se ti bude tajit dech. Zábavná, bohatě ilustrovaná naučná kniha odhaluje dětem tajemství fungování mozku. Přináší spoustu informací, a přesto čtenáře nezahltí. Je názorná, srozumitelně a neobyčejně poutavě napsaná. A navíc je vtipná, takže ji děti (a rozhodně nejen ony!) budou číst jako napínavý dobrodružný příběh.              

Vychází v nakladatelství Host, 72 stran, cena 389 Kč.

 

ROALD DAHL A JEHO FANTASTICKÝ SVĚT – KOMPLET

Přijměte pozvání do úžasného světa fantazie a příběhů. Ty nejlepší ingredience garantuje nejbáječnější vypravěč na světě (a taky pan Willy Wonka)! Knihy Roalda Dahla milují děti po celém světě. Nádherně vyvedený komplet obsahuje 12 nejoblíbenějších příběhů. Představte si Matyldu, Karlíka, Jirku, Dannyho, Obra Dobra, pana Lišáka, Jakuba se Stonožníkem a Žížalákem a další úžasné kamarády všechny pohromadě. To je ten nejbáječnější sen, co se vám může zdát!

Vychází v nakladatelství Pikola, 2016 stran, cena 999 Kč.

 

Lamkovi, L. Štíplová, J. Němeček, L. Kovářová a J. Poborák – DOBRODRUŽNÉ PŘÍBĚHY ČTYŘLÍSTKU 2000

Oblíbená edice tentokráte obsahuje příběhy z čísel 310 až 326 z roku 2001. V příběhu Drak metrák například prožije Čtyřlístek napínavou jízdu s drakem, který se promění ve vlak. Trochu popletené pohádky zase napraví v Pohádkové zimě a Brýle mámení odhalí dávno zapomenutou bitvu o Třeskoprsky. Jednoho malého šachového mistra naši čtyři kamarádi naučí, že i sportování má něco do sebe, a spoustu legrace zažijí se zvířátky v příběhu Máme rádi zvířata. Pinďovo neuvážené malování přivede na svět samotného čerta. Naši kamarádi budou společně cestovat v čase s dvojčaty z budoucnosti nebo si zatančí na diskotéce s jeskyňkami. Zažijte spoustu dobrodružství s veselou čtyřkou přátel!

Vychází v nakladatelství Čtyřlístek, 176 stran, cena 420 Kč.

 

 HARRY POTTER – VELKÁ KNIHA O KOUZELNÝCH FILMECH

Kniha je vizuální kronikou práce umělců a filmařů, kteří v osmi potterovských filmech přeměnili magii v realitu. Stovky a stovky úžasných uměleckých děl, od produkčních maleb a konceptů až po skici a grafiku, umožňují fanouškům volný přístup ke kreativnímu procesu, díky němuž svět kouzel ožil na filmovém plátně.

Vychází v nakladatelství Slovart, 356 stran, cena 1990 Kč.

 

HARRY POTTER – SBÍRKA HŮLEK

Vizuální průvodce kouzelnými hůlkami a postavami, které jimi vládnou. K popisu hůlek patří i nádherné fotografie originálních rekvizit, statistiky hůlek, postřehy herců a filmového štábu a další tajemství ohledně vzniku filmů z archivu společnosti Warner Bros.

Vychází v nakladatelství Slovart, 154 stran, cena 599 Kč.

 

Comments

comments

Vyhledat