Paleta světa. Hymna sjezdu středoevropských skautů vybízí k otevřenosti vůči odlišnostem

Titulní píseň ke sjezdu skautů ze zemí Visegrádské čtyřky složila pražská kapela STAYJ ve spolupráci s producentem Janem Balcarem, autorem hudby k představením souboru Cirk la Putyka. Singl navazuje na moto Středoevropského jamboree „Palette of the World” oslavující rozmanitost barev a mozaiku lidských odlišností. Se stejnojmennou písní vystoupí skupina STAYJ poprvé 7. srpna na pražském Výstavišti, kde se letos skautské setkání koná.

Singl Palette of the World zároveň vypráví příběh mladého člověka, kterému se nedaří najít své místo ve světě. K tomu, aby ho našel, ale potřebuje víc než jen okolní svět. „Když jsem byl mladší, do skauta jsem chodil. Skauting vede ke schopnosti převzít odpovědnost za sebe a za ostatní. Spolu s výchovou k pravdivosti, a tedy i k osobní autenticitě, skaut v lidech rozvíjí předpoklady k tomu, aby své místo ve světě našli,“ říká zpěvák STAYJ Jan Žižka s přezdívkou Sherlock.

Na písni skupina STAYJ spolupracovala s producentem Janem Balcarem. „Honza měl skvělé hudební nápady, ale zároveň podpořil svobodu našeho uměleckého vyjádření,“ říká kytarista Jonáš Fuksa, který studoval ve Velké Británii a nyní žije v Berlíně. Britské hudební prostředí ovlivnilo i frontmana skupiny STAYJ studujícího ve skotském Edinburghu.

Hudební videoklip najdete zde:  https://youtu.be/fwo-ulE8Fak

Comments

comments

Vyhledat