Páteční dámská jízda na Colours s Joss, Jessie a Marií + jedno zasnoubení

Joss Stone / všechny fotografie: Petr Klapper
Joss Stone / všechny fotografie: Petr Klapper

Pátek na Colours of Ostrava patřil ženám. V podvečerních hodinách vystoupila Joss Stone se svou dávkou soulu, reggae a bluesu. Jak je u ní známé, svůj koncert absolvovala naboso a s prvním slunečným dnem přinesla do areálu v Dolních Vítkovicích i letní atmosféru. Pro procházející se její vystoupení mohlo zdát její vystoupení až příliš poklidné, ale kdo se zaposlouchal, pochopil proč soulová muzika má v názvu duši.

Ačkoliv má jednatřicetiletá Angličanka ve svém repertoáru dost hitů, vsadila na několik coverů. Velký úspěch měla zejména píseň I Put a Spell on You, kterou mladší publikum zná zejména od Annie Lennox z filmu Padesát odstínů šedi. Joss se netají tím, že v poslední době „ujíždí“ na reagge, a proto nabídla i několik písní v tomto žánru. Diváci ji se zpěvem vypomohli zejména ve skladbě Love Me.

Největší úspěch ale sklidil singl  Super Duper Love, který se datuje k začátku zpěvaččiny kariéry, kdy jako šestnáctiletá blondýnka okouzlila doslova celý svět. Publikum si Joss oblíbilo, také kvůli komunikaci. Angličanka se tak svou roztomilostí  a bezprostředností zapsala po bok Jamieho Culluma, Miky nebo Zaz z předešlých ročníků.

S publikem komunikovala také Jessie J, a to tak, že i kdyby řekla o polovinu méně, tak by podle mě mluvila stále moc. Její koncert byl spíš recitálem a motivační řečí. Naštěstí, když se ke slovu dostala hudba, nebylo pochyb, že je to paní zpěvačka. I díky tomu, že její hity hrají mainstreamová rádia, přišlo se na ni podívat opravdu hodně lidí. Předvedla, jak má vypadat kvalitní pop, a to hned v několika podobách. Výborná byla jak v akustických verzích svých písní, tak když to naplno rozjela celá kapela včetně dvou doprovodných zpěvaček. Třicetiletá Britka je asi zvyklá na větší chorály z publika, ale i Ostrava se snažila, zejména v kouscích, kde zpěvačka předzpívala, jak tomu bylo například u skladby Queen. Při závěrečném megahitu Price Tag, už Ostravané nepotřebovali radit, refrén zněl z každého koutu před hlavní stageí.

Třetí královnou dne už šestasedmdesátiletá Marie Rottrová, která před několika lety ukončila aktivní kariéru a která se k živému zpívání vrací jen ojediněle. Do programu Colours se hodí už jen proto, že Ostravané Marii berou tak trochu za svou. Na to, že její koncert vypukl již v pět odpoledne, tak přilákal několik tisíc diváků. Jejímu vystoupení vládl sentiment. Rozplakalo to několik posluchaček a nakonec i samotnou legendu českého popu. Největší potlesk měla zpěvačka po skladbách Řekla lásky a Lásko, voníš deštěm. V půli koncertu si povolala posilu – Petra Němce, se kterým kdysi v Ostravě začínala ve skupině Flamingo. Pro Ostravu to bylo milé gesto, ale pro běžného posluchače, host získal až příliš velký prostor.

 

Páteční dámská jízda měla i svou třešničku na dortu. Na koncertě Borise Carloffa došlo k zasnoubení přímo na pódiu během vystoupení. Najednou se před půvabnou violoncellistkou Terezií Kovalovou zjevil její milý, poklekl a požádal ji o ruku. Dobře to dopadlo, ona souhlasila. Navíc se to stalo přesně po roce, kdy se na festivalu seznámili. Takže i Colours mají svůj pohádkový příběh. A v pohádkách to vždy končí dobře…. Gratulujeme!

Comments

comments

Vyhledat