Pečení je trend, televize uvede nový pořad

foto Mikuláš Křepelka
foto Mikuláš Křepelka

Zájem veřejnosti o gastronomii roste a týká se jak restaurací, tak domácího vaření – a pečení. Česká televize na to reaguje uvedením nového pořadu Peče celá země, což je licence úspěšného britského počinu Bake Off (ta byla prodána již do 33 zemí, v Británii letos skončila desátá řada).

Dvanáct finalistů bude soutěžit jak ve výzvách, které mohou „natrénovat“ a vyladit doma, tak tématům, se kterými se setkají poprvé. Jak zdůraznili tvůrci pořadu na tiskové konferenci, nejedená se o dravé soutěžení, ale spíše klidný pořad, kde si účastníci vzájemně pomáhají.

Pořad bude moderovat dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta. Rozhodovat o vítězných pekařích a cukrářích daných kol budou porotci Josef Maršálek a Mirka van Gils Slavíková. Uznávaní odborníci, kteří šíří cukrářské umění i za hranicemi Česka. Na tiskové konferenci pořádané netypicky ve škole vaření si mohli redaktoři s porotkyní  upéci koláče. Byl to příjemný zážitek, ze kterého nebylo těžké odvodit, že s takovým zápalem pro věc (doslova, protože koláč se opaloval pistolí a nějaký ten cukříček u toho vzplanul, čehož se na rozdíl od nás paní Mirka nelekla:) by to mohla být dobrá show.

 

O porotě

foto Mikuláš Křepelka

MIRKA VAN GILS SLAVÍKOVÁ

Je držitelkou francouzského titulu „Mistr cukrářského umění“.
Její dortíky ochutnali Daniel Craig, Nelson Mandela, Angela Merkelová či Condoleeza Riceová.
Věnuje se umělecké cukrařině, je lektorkou cukrářských kurzů, odbornou konzultantkou, moderátorkou TV seriálů o peče- ní, foodstylistkou, youtuberkou a autorkou kuchařských knih.
Je spoluzakladatelkou prvního českého cukrářského a kulinářského studia v Praze.
Její vášní je modelování z čokolády a karamelu a kromě cukrařiny se věnuje amatérské malbě obrazů.

JOSEF MARŠÁLEK

Josef je podnikatelem, konzultantem a spoluzakladatelem firmy „Fat Brothers“. Pravidelně píše do tištěných médií, tvoří recepty, píše knihy a vede specializované cukrářské kurzy.
Jako šéfcukrář londýnského obchodního domu Harrods pekl třeba pro královnu Alžbětu, Lady Gaga, Karla Lagerfelda, Eltona Johna nebo Baracka Obamu. V Indii pak pro mahárádže nebo filmové hvězdy „Bollywoodu“.

 

Pořad Peče celá země bude k vidění od 4. ledna na ČT1.

Comments

comments

Vyhledat