Petr Čech poděkoval fotbalistkám Arsenalu, vzal je na večeři

Petr Čech při zápase, foto DSanchez17 via flickr, licence CC 2.0 <a href=https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">
Petr Čech při zápase, foto DSanchez17 via flickr, licence CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

 

Petr Čech, který na sklonku své fotbalové kariéry působí v londýnském Arsenalu, si zásluhou slušného chování a pěkných gest vydobyl pověst gentlemana.  Naposledy se 36letý legendární brankář vyšvihl v tomto týdnu, když rozhodl pozvat celý ženský tým Arsenalu na večeři, aby tak ocenil povedenou sezónu fotbalistek.

Bývalý český reprezentant nezažívá svůj nejlepší sportovní rok. V Arsenalu ztratil pozici brankářské jedničky a vůbec celý severolondýnský tým zaostává za svým potenciálem.

O poznání lépe se však daří fotbalistkám Arsenalu, které také v letošní sezóně potvrzují letitou dominanci v Anglii. V ligové tabulce se před závěrečnou fází ročníku drží v popředí a o nadcházejícím víkendu je čeká finále Anglického poháru, do něhož postoupily už posedmé v posledních osmi letech.

Petr Čech se své kolegyně před jejich důležitým zápasem rozhodl povzbudit a zároveň jim poděkovat za vzornou reprezentaci klubu. Při této příležitosti pozval Arsenal Ladies, jak se fotbalistkám přezdívá, na hromadnou večeři do jedné z luxusních londýnských restaurací.

Za celý ženský tým ocenila Čechovo gesto nizozemská brankářka Daniëlle van de Donk, která na sociálních sítích zveřejnila společné fotografie s přípiskem o vydařeném večeru.

https://www.instagram.com/p/BuD_aDABHIJ/

 

Petr Čech jen před nedávnem oznámil záměr pověsit kopačky na hřebík na konci aktuální sezóny. Kariéru fotbalisty završí ověnčený mnoha individuálními a týmovými úspěchy, jež z něho dělají jednoho z nejlepších světových brankářů posledních dvou dekád. Kromě vavřínů je však Čech proslulý i rozumným vystupováním a dodržováním tradice fair play – a právě na základě těchto chvályhodných vlastností mnoho českých sportovních příznivců doufá, že Čech se po konci aktivní hráčské kariéry bude angažovat jako funkcionář v tuzemském fotbale.

 

Comments

comments

Vyhledat