Po 12 letech se do Prahy vrací THE CASSANDRA COMPLEX

The Cassandra Complex  / Foto Daniela Vorndran
The Cassandra Complex / Foto Daniela Vorndran

Ikonická elektronicko-rocková skupina THE CASSANDRA COMPLEX, kterou v roce 1984 založili irští hudebníci Rodney Orpheus a Paul Dillon, stále uchvacuje publikum svým průkopnickým zvukem.  Svůj první koncert v tehdejším Československu odehráli již v roce 1990, tedy pouhé 4 měsíce po sametové revoluci. Ten zatím poslední proběhl v roce 2012. Pro významné kulaté výročí byl zvolen reprezentativní prostor Paláce Akropolis.

Cesta kapely začala, když se Orpheus a Dillon, inspirováni setkáním v nočním klubu v Leedsu, rozhodli založit skupinu, která spojila zvuk bicích automatů, syntezátorů a počítačových rytmů se zkreslenými kytarami – a dali tak vzniknout žánru industriálního rocku. THE CASSANDRA COMPLEX zůstávají i po čtyřiceti letech vlivnou silou elektronického rocku, v němž se mísí prvky EBM, industriálu, gothic rocku i nové vlny a synthpopu.

V roce 1985 se jejich druhý singl „Moscow Idaho“ rychle vyšplhal do indie hitparád po celém světě, nasytil alternativní rozhlasové stanice a ovlivnil celou generaci kapel. THE CASSANDRA COMPLEX upevnili svůj vliv trilogií klasických alb: „Grenade“, „Hello America“ a fanoušky oblíbené „Theomania“.

Po reunionu se kapela představila na elektrizujících vystoupeních po celé Evropě a Jižní Americe. Jejich zatím poslední studiové album THE CASSANDRA COMPLEX, „The Plague“ z roku 2022 dosáhlo uznání kritiků a umístilo se na prvním místě německého Alternative Chart. V aktuální sestavě Andy Booth, Axel Ermes, Rodney Orpheus a Volkerem Zachariasem se na tuto kapelu můžete po více než 12 letech těšit znovu i v Praze.

THE CASSANDRA COMPLEX

21 / 05 / 2024 / PRAHA / PALÁC AKROPOLIS

FB Event: https://www.facebook.com/events/1801863573584223

Obscure e-ticket: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/678

Comments

comments

Vyhledat