Podnikatelská akademie nabízí podporu ambiciózním lidem

Foto: pořadatel akce
Foto: pořadatel akce

Mladá majitelka butiku, výrobce jedinečných rybích karbanátků nebo řezník před důchodem. To je jen malý výčet podnikatelů finančně podpořených Nadačním fondem RESIDOMO v uplynulých dvou letech. RESIDOMO nyní do konce února znovu nabízí pomocnou ruku všem ambiciózním lidem, kteří by chtěli podpořit na startu svého podnikání. Díky účasti v Akademii RE|start mohou získat padesát tisíc korun, roční nájem nebytových prostor i bytu za symbolickou korunu a další benefity.

Moravskoslezský kraj je plný podnikavých lidí, řada z nich se však nedokáže postavit na vlastní nohy. Buď jim pro splnění jejich snu o podnikání chybí peníze nebo dostatek odvahy. Nadační fond RESIDOMO proto od roku 2017 systematicky podporuje ambiciózní podnikatele, kteří mají nápady a chuť posunout se dále. „Tak si například již dříve zajistil proměnu své provozovny oblíbený řezník Vladimír Kajpuš, e-shop nastartovala majitelka kamenného módního butiku Miriam Malířová, výrobu ve velkém pak rozjel vlastník receptury na výtečné rybí speciality Od Helenky Lukáš Votrubec. Všechny tři spojuje to, že jsou akční a mají své provozovny na Hlavní třídě v Havířově,“ říká mluvčí společnosti RESIDOMO Kateřina Piechowicz.

V letošním roce se RESIDOMO rozhodlo podpořit podnikavce, kteří do konce února předloží své nápady prostřednictvím přihlášky na stránkách www.residomo.cz/restart. Pět autorů nejzajímavějších podnikatelských vizí absolvuje pod odborným vedením intenzivní týdenní Akademii RE|start. Na jejím konci pak sestaví skutečný dvouletý obchodní a podnikatelský plán. Pro čtyři nejlepší absolventy připravilo RESIDOMO jedinečný začátek jejich podnikání – získají padesát tisíc korun na rozjezd, roční nájem nebytových prostor na Hlavní třídě v Havířově plus roční nájem bytu taktéž v Havířově pouze za úhradu služeb a celou řadu dalších benefitů.

„Se svým projektem může uspět prakticky každý, kdo předloží ambiciózní a životaschopný podnikatelský nápad. Zájemci ve věku minimálně 15 let mohou být odkudkoliv, měli by ale mít za sebou alespoň jednoletou pracovní zkušenost nebo zpracovaný školní podnikatelský projekt,“ dodává Kateřina Piechowicz. Začít podnikat by po absolvování březnové Akademie RE|start měli nejpozději v září letošního roku.

Comments

comments

Vyhledat