Podpora zahraničních turné i účastí na konferencích: SoundCzech otevírá nové výzvy

Česká hudební kancelář SoundCzech otevírá nové výzvy na podporu umělců a dalších hudebních profesionálů. Startuje už druhé kolo výzev OnRoad a Connect. Otevírá se také podpora účasti na konferencích FiftyLab v Bruselu a Most Wanted: Music v Berlíně. Novinkou jsou dva programy ProVisit, které se zaměří na německou scénu a vznikají s podporou Národního plánu obnovy.

 Výzvy OnRoad a Connect se vyhlašují letos už podruhé. „V prvním kole se sešlo hodně přihlášek, ne všechny projekty jsme mohli podpořit, a tak jsme výzvu otevřeli znovu pro druhou polovinu letošního roku,” vysvětluje za SoundCzech Radek Pavlovič.  

Výzva On Road se zaměřuje na podporu zahraničních turné a má napomoci větší přítomnosti českých umělců na mezinárodní scéně. Finanční částka v maximální výši až 30 tisíc je určena pro již mezinárodně aktivní umělce a může pokrýt např. cestovní náklady a další režii. Podporu ve výši 20 tisíc korun je možné získat v rámci výzvy Connect. Ta je určena pro podporu výměnných koncertů českých umělců v zahraničí. Opět je jejím úkolem zvýšení povědomí o českých umělcích ve světě. Přihlášky k oběma výzvám je možné podávat do 15. srpna 2023.

Vyražte s podporou SoundCzechu na hudební konference

 SoundCzech vyhlásil první kolo podpory účasti na zahraničních konferencích, které se odehrají letos na podzim. První výzvy se týkají eventů Fifty Lab a Most Wanted: Music. Festival Fifty Labs se koná od 15. do 17. listopadu v Bruselu a zaměřuje se na objevování a prezentaci nových talentů napříč žánry. Fifty Lab se vyznačuje svým inovativním a experimentálním přístupem a dramaturgií. Každý ročník přináší široký výběr akcí, od koncertů až po interaktivní workshopy a panelové diskuze. Přitahuje jak místní publikum, tak i mezinárodní hudební profesionály, kteří hledají nové a zajímavé tváře. SoundCzech účast podporuje částkou čtyři tisíce korun, přičemž výzva je určena pro hudební profesionály, např. manažery, novináře, promotéry nebo booking agenty. Deadline na podání přihlášky do výzvy Links OUT – Fifty Labs je 15. srpna 2023.

 Do 15. srpna lze také podávat přihlášku na hudební konferenci The Most Wanted v Berlíně. Koná se v termínu od 14. do 16. listopadu 2023. SoundCzech zajistí akreditaci a částkou dva tisíce korun podpoří až deset hudebních profesionálů (manažeři, promotéři, booking agenti, novináři…). Berlínská konference, kterou pořádá Berlin Music Commission, každoročně přitahuje profesionály z hudebního a kreativního průmyslu z celého světa. Součástí jsou inspirativní přednášky, workshopy, diskuze a setkání, které se zaměřují na současné otázky a výzvy napříč kreativními průmysly.

Výzvy v rámci Národního plánu obnovy

 SoundCzech po delším čase také otevírá výzvu ProVisit s podporou Národního plánu obnovy (NPO), tentokrát zaměřenou na německý trh. Výzva ProVisit chce vytvořit přímý kontakt a interaktivní propojení s hudebními profesionály, venues, umělci, labely v Berlíně, resp. v Hamburku. Během dvou se účastníci seznámí s místními hudebními profesionály i hudebními kluby. Součástí berlínského výjezdu v termínu od 29. srpna do 1. září je i festival Popkultur. Hamburský výjezd se uskuteční v termínu od 10. do 13. října. Podpora ve výši 15 000 je vyplácena zpětně po dokončení cesty a odevzdání závěrečné zprávy a přihlášky se podávají do 1. července 2023. 

 Veškeré informace k novým výzvám najdete  ZDE.

Comments

comments

Vyhledat