Pragovka zve na letní Dolce Far Niente ve znamení Očisty a Vesmírné odysey

Už druhé letní Dolce far Niente roku 2021 propukne ve čtvrtek 15. července na Pragovce a kromě komentované prohlídky rezidentské výstavy, kterou diváky tentokrát provedou sami umělci, nabídne i vernisáž výstavy Kristýny Kužvartové s názvem Očista a hudební produkci. Letní večer pomyslně uzavře letní kino – tentokrát se diváci mohou těšit na kultovní 2001: Vesmírnou odyseu Stanleyho Kubricka.

 

Sladké letní nicnedělání započne Pragovka ve čtvrtek 15. července v 18 hodin, kdy na ochozu Pragovka Gallery proběhne vernisáž výstavy Kristýny Kužvartové s názvem Očista. Výstava vznikla pod kurátorským vedením Kateřiny Lenzové, která k výstavě uvádí: „Projekt Očista tematizuje rituál omývání a duševní katarze. Nejstarší kultury, bez ohledu na geografický původ, uplatňovaly očistnou sílu vody během rituálů a obřadů. Přestože každá kultura definuje, co je čisté a nečisté, různě, cíl je v podstatě všude stejný. Voda symbolizovala duševní očistu, která byla podmínkou k přechodu do určité životní etapy či přijetí víry.”

Hned po zahájení výstavy návštěvníky čeká komentovaná prohlídka rezidentské výstavy KO-LABORACE, kterou je tentokrát provedou sami umělci. Diváci tak mohou využít příležitosti dialogu s umělcem.

Nebude chybět ani hudební produkce, která návštěvníky naladí na večerní letní kino. Tentokrát se diváci mohou těšit na fenomenální sci-fi snímek Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea.

 

 

 

 

—————————————-

PROGRAM Dolce Far Niente II.
18: 00 Vernisáž výstavy Kristýny Kužvartové: Očista
19:00 Komentovaná prohlídka výstavy KO-LABORACE

Hudební produkce
21:00 Letní kino – projekce filmu 2001: Vesmírná odysea

 

 

Comments

comments

Vyhledat