Prague Gothic Treffen bude v srpnu; už podevatenácté

V pátek 30. a sobotu 31. srpna se do Prahy opět vrátí největší gotické setkání ve střední Evropě. Představí rozšířenou soupisku 14 kapel (včetně ikon S.P.O.C.K, matadorů Girls Under Glass a Whispers in the Shadow či současných žhavých jmen jako Rue Oberkampf nebo Alien Vampires), DJe i tradiční gothic piknik.

I když se konec srpna zdá daleko, účast na Prague Gothic Treffen je lepší plánovat dopředu. Tahle akce nám totiž během předchozích 18 ročníků utěšeně vyrostla a stala se největším mejdanem ve střední Evropě, která láká čím dál víc návštěvníků z domova i zahraničí. A z toho máme velikou radost.

Ani přes narůstající zájem ale neopustíme charismatické prostory propojených klubů Fuchs 2 a Bike Jesus, kde se i letos můžete těšit na všechno od tradiční gotiky až po nejžhavější trendy temné scény. Co jsme pro fanoušky připravili?

Headliner letošního PGT dorazí až z dalekých galaxií. Cesta na jeho první české vystoupení trvala celých 36 let. Švédská synthpopová formace S.P.O.C.K opírá svou sílu o n/vesmírně chytlavé hudební popěvky plné intergalaktického humoru, lásce ke Star Treku a neméně poutavou a vtipnou show. Pokud vám někdy někdo říkal, že gotická scéna nemá smysl pro humor, vezměte ho s sebou. U téhle hudební taškařice totiž nemůžete chybět.

Další dlouho očekávanou českou premiérou (a splacení dluhů tuzemské scéně) je vystoupení německé legendy Girls Under Glass. Ta neoddiskutovatelně patří k výkvětu německé gotické scény už od roku 1986 a když trojice loni vydala (po téměř 18 letech) novou desku „Backdraft“, hudební tisk i fanoušci nešetřili superlativy.

 

Prague Gothic Treffen

Fuchs2 a Bike Jesus, Praha

30. a 31.8.2024

Comments

comments

Vyhledat