Přijďte si pro svou pravidelnou dávku radosti z práce!
Co je to animovaný dokument, jak bude vypadat filmové muzeum nové generace, co bychom neměli zapomínat a které stavby patří mezi třicet nejzajímavějších realizací v České republice? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek si přijďte poslechnout z úst třinácti umělců a autorů na 61. večer PechaKucha Night Prague, ve středu 28. 11. 2018 od 19.20 hodin do žižkovského kina Aero.
Je držitelem české ceny pro umělce do 35 let a držitelem české ceny pro umělce nad 35 let –malíř Vladimír Kokolia, fotí a katalogizuje odpadkové koše – historička umění Klára Vetterová, vymyslely si, založily a prosadily filmové muzeum NaFilM – filmové teoretičky Terezie Křížkovská a Adéla Mrázová, miluje závodní auta a stroje – ilustrátor Jakub Bachorík, zabývá se českým stalinismem a literární cenzurou, je hlavním redaktorem obrazově-výkladové knihy Literární kronika první republiky – literární historik Petr Šámal, tvoří komiksy, animace a filmy – skupina Got Neighbours, hledá paměť míst a připomíná ji online i tištěně – vyšehradskej jezdec Pavel Friš, je bardem české graffiti scény – výtvarník Jan Kaláb, studoval u Kotrby a v Ostravě zůstal – sochař a hudebník Jan Šnéberger, jsou propagátory architektury a nejnověji kurátory poslední architektonické ročenky – architekti Marcela Steinbachová a Vít Holý (Skupina a Kruh), je znalkyní textilu a jeho historie, podílí se na jeho budoucnosti – textilní výtvarnice Jitka Škopová, věnuje se animovanému dokumentu, aktuálně webovému seriálu o československém hokeji – ilustrátorka a animátorka Michaela Režová, nezdrhl a tvoří v menších městech a lokalitách – architekt Tomáš Jalůvka z ateliéru ValArch.
Třináct mluvčích přijde na listopadovou PechaKucha Night Prague promluvit o své nejaktuálnější tvorbě. Jako vždy vystoupí každý z nich ve speciálním formátu 20 obrázků x 20 vteřin. Těšit se můžete jak na bardy oboru, tak na nováčky plné sil, nápadů a energie.