Připravovaná kniha rozhovorů ukazuje, jak dělají ženy v Česku filmový a literární dokument

Osobní pohledy třiceti českých dokumentaristek nabídne právě vznikající kniha Ženy o ženách. Autorka Barbora Baronová v ní hovoří s filmovými a literárními dokumentaristkami o jejich práci, tvůrčích přístupech, nápadech, etice či vztazích s dokumentovanými osobami. Knihu můžete již teď předobjednat na crowdfundingovém serveru Hithit.cz.                               

Mezi zpovídanými ženami nechybí Helena Třeštíková, Olga Sommerová, Petra Procházková, Marika Pecháčková, Alena Wagnerová, Pavla Frýdlová, Apolena Rychlíková nebo Jana Počtová. O fotografický doprovod knihy se postarala fotografka Dita Pepe.

V současné chvíli je možné podpořit vznik rozsáhlé publikace vycházející na podzim 2019 prostřednictvím crowdfundingové kampaně na portálu Hithit. Vedle knihy nabízí autorky projektu jako odměnu výhodné předplatné do online dokumentárního kina, účast na nakladatelském workshopu nebo balík knih z nakladatelství wo-men, které knihu vydává ve spolupráci s nakladatelstvím Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Další informace o projektu jsou k dispozici na webu www.zenyozenach.cz – mimo jiné ve formě ukázek rozhovorů. Web obsahuje díky spolupráci s platformou DAFilms.cz také linky ke zhlédnutí dokumentů zmíněných v knize.

Comments

comments

Vyhledat