Připravovaný film Kam motýli nelétají slibuje dobrodružnou exkurzi do podzemního světa

Foto: Archiv Kam motýli nelétají
Foto: Archiv Kam motýli nelétají

Režisér Roman Němec se pouští do ojedinělého projektu. Film, na jehož scénáři spolupracoval s dramaturgem Martinem Bezouškou, se z velké části odehrává ve velmi neobvyklém prostředí – obrovském jeskynním komplexu plném spletitých chodeb, tajemných dómů, strmých propastí a vodních toků. A tak herce čeká mimo jiné koupání v jeskynním jezeře s vodou o teplotě kolem osmi stupňů Celsia.

Na přípravách natáčení tvůrci úzce spolupracují se Správou jeskyní České republiky a českými speleology. Divák bude mít možnost nahlédnout i do jeskyní, které nejsou veřejnosti přístupné. Ale jak říká režisér Němec, nepůjde zdaleka jen o exkurzi do podzemí, ale i do lidské duše.

Hlavním hrdinou dramatu je student Daniel (Daniel Krejčík), který žije odevzdaně svému osudu s věčně rozhádanými rodiči (Klára Melíšková a Martin Myšička). Bude mu devatenáct a to poslední, čím by teď chtěl trávit svůj čas, je příprava na blížící se maturitu, což nelibě nesou nejen jeho rodiče, ale i učitelé (Jiří Vojta, Simona Babčáková) a ředitel gymnázia (Jaroslav Dušek).

Všechno se dramaticky změní ve chvíli, kdy na školním výletě Daniel zmizí. „Příběh jsme zasadili do jakéhosi paralelního světa,“ vysvětluje Němec. „Světa, ve kterém spolu uvíznou dvě velmi vyhraněné postavy – samotářský rebel Daniel a jeho mladý učitel Adam. Ti během svého neplánovaného dobrodružství získávají zcela novou, místy extrémní zkušenost. Brzy zjišťují, že všechna pravidla, konvence, spory a problémy pozemského světa zcela pozbyly
funkcionality a smyslu. A chtějí-li najít cestu ven, budou muset nejprve najít cestu jeden k druhému.“

Psychologický vývoj postav je poháněn dobrodružstvím plným záludných nástrah a překážek, které vyzývají hrdiny k překonávání sebe sama. Chybět samozřejmě nebude ani spousta překvapivých odhalení. Dobrodružná rovina posouvá příběh dynamicky kupředu. Ať už bude divákům lidsky bližší postava vyzrálého Adama nebo naopak rebelujícího Daniela, při sledování jejich strastiplné cesty se jim bude tajit dech.

Film lze až do konce března podpořit skrz sbírku na crowdfundingovém serveru HitHit.cz, kde je pro přispěvatele přichystaná celá řada atraktivních odměn. Zakoupit tu lze například exkluzivní vstupenky na slavnostní pražskou premiéru s účastí herců či následující regionální předpremiéry, filmový plakát, knihu o vzniku filmu, lístky do jeskyní z filmu, poukaz na zážitkovou výpravu nebo třeba použité kostýmy či rekvizity.

Oficiální web: www.motyli-film.cz
FB: https://www.facebook.com/kammotylineletaji/
Hithit: http://www.hithit.cz/kammotylineletaji

Comments

comments

Vyhledat