Program Spectaculare vstupuje do druhé poloviny s show Robota Kocha, Chloé, Pantha Du Prince nebo Maxe Coopera

Multimediální festival Spectaculare je v plném proudu a fanouškům alternativní hudby a umění nabízí řadu koncertů, audiovizuálních show až po filmové projekce a workshopy. Tento čtvrtek se festival přesune do Planetária Praha, kde uvede hned dvakrát vyprodanou projekci Sphere, eklektickou show berlínského skladatele Robota Kocha. V pondělí 27. března v české premiéře vystoupí francouzská producentka Chloé, která s Vassilenou Serafimovou představí live projekt Sequenza. Čtvrtý týden festivalu přinese  koncert skladatele Carlose Cipy v rámci Piano Day v Klementinu. Klubovým vrcholem festivalu budou vystoupení Pantha Du Prince a následně Maxe Coopera, který přiváží showcase svého labelu Mesh.

Některá vystoupení už jsou vyprodaná, vstupenky na všechny ostatní jsou v prodeji přes Goout.

“Festival má za sebou krásná úvodní představení. Spektakulární zahajovací show v kostele vystřídaly komorní koncerty v Akropoli nebo třeba taneční představení souboru Spitfire Company v divadle Ponec. Několik akcí návštěvníci vyprodali a to mě nabíjí pozitivní energií do dalšího průběhu.popisuje začátek festivalu jeho dramaturg Josef Sedloň a doplňuje: Teď nás čeká další premiéra, legendární francouzská producentka Chloé v doprovodu skvělé bulharské marimbistky, což je něco, co tady fanoušci ještě neviděli.”

Pohlcující projekce audiovizuální show Sphere německého hudebníka Roberta Kocha a grafika Mickaela Le Goffa proběhne ve čtvrtek 23. března. Diváky ve vyprodaném Planetáriu Praha čeká dechberoucí cesta blízkým i vzdáleným vesmírem za doprovodu Kochovy hudby. Nebudou chybět drony, kyselinové syntezátorové plochy i elektronický tep, které mají za úkol vytvořit trochu tísnivou a zároveň osvobozující atmosféru volného kosmu. Ta vynikne obzvláště v 7.1 surround systému ozvučení planetária. 

Jednou z premiér letošního festivalu Spectaculare bude 27. března vystoupení legendární francouzské producentky elektronické hudby Chloé, kterou doplní bulharská multiinstrumentalistka Vassilena Serafimova na perkusivní nástroje, v čele s netradiční marimbou. V Paláci Akropolis představí své společné album Sequenza, jehož live zpracování nadchlo například i minulé Benátské bienále. Jako support vystoupí domácí uskupení Michal Rataj & Oskar Török.

29. března se festival spojí s Mezinárodním dnem piana (aka Piano Day) – celosvětovou událostí oslavující hru na klavír, kterou před pár lety založila skupina umělců v čele s pianistou Nilsem Frahmem. Koná se vždy 88. den v roce a letos vystoupí v krásných prostorách Zrcadlové kaple pražského Klementina německý skladatel Carlos Cipa, Irena a Vojtěch Havlovi a Petr Mazoch. Praha se tímto koncertem připojí k několika dalším světovým metropolím.

Kultovní německý experimentální producent elektronické hudby Pantha du Prince, známý svou zálibou v rovných beatech a experimentálních konceptech, působí na klubové scéně už dvacet let. Pražské publikum seznámí 31. března v Paláci Akropolis se svým novým albem Garden Gaia, kde akcentuje přírodní témata a organicky míchá elektroniku s akustickými nástroji, často vlastní výroby. Není pochyb, že půjde opět o experimentálně laděný, nicméně hluboce promyšlený a kompaktní live spektákl.

Prvního dubna obsadí MeetFactory britský inovátor Max Cooper, který úplně poprvé přiveze do ČR nabitou showcase svého labelu Mesh Records. Pečlivě vybraný program vyplní audiovizuální workshopy umělců a producentů vizionářského vydavatelství Mesh. Noční část ovládnou live acty špičkových producentů Alexe Banske a Llyra, které doprovodí exkluzivní tříhodinový set právě zakladatele Maxe Coopera. Ten provede posluchače všemi zákoutími své produkce i letité hudební inspirace. Není překvapením, že vystoupení všech umělců doprovodí jak VJ sety šité na míru umělci z Mesh Records, tak site specific vizualizace, v tomto případě vjing českého umělce Jana Hladila (např. Signal Festival).

Hudební část festivalu uzavře 14. dubna dvojice světově uznávaných představitelů ambientu a IDM Mathias Grassow a Arovane. Dvojkoncert hudebního mystika a legendy drone music Grassowa a klasika inteligentní taneční hudby Arovane proběhne v prostorách CAMPu a bude opět doplněný o sugestivní velkoplošné vizualizace Jana Hladila, které doprovodí ambientní představení německé producentské dvojice.

V rámci workshopů proběhne 1. dubna interaktivní část showcase labelu Maxe Coopera Mesh Records. V předvečer jejich vystoupení nabídnou v MeetFactory fanouškům možnost nahlédnout detailně pod ruce špičkových producentů a live performerů Alexe Banske a zakladatele Maxe Coopera a odhalí specifika tvorby i live vystoupení.

Mezi další filmové projekce v Biu Oko bude v dubnu patřit snímek popisující 24 hodin v životě Nicka Cavea 20 000 Dní na Zemi a filmový program uzavře lyrický dokument o životě Davida Bowieho Moonage Daydream.

Organizátoři si pro fanoušky nechávají i jedno překvapení v podobě headlinera, který své vystoupení odložil na podzimní termín, nicméně bude zveřejněn v ke konci jarní části festivalu.

www.spectaculare.cz  /  www.facebook.com/festivalspectaculare / www.instagram.com/spectaculare_music

 

Seznam následujících akcí Spectaculare10:

Koncerty a projekce:

23/3 – Robot Koch & Mickael Le Goff: Sphere (DE/FR) – Planetárium Praha

27/3 – Chloé & Vassilena Serafimova (FR/BG) pres. Sequenza live, support: Michal Rataj & Oskar Török – Palác Akropolis

29/3 – Piano Day: Carlos Cipa (DE), Irena & Vojtěch Havlovi, Petr Mazoch (CZ) – Klementinum, Zrcadlová Kaple

31/3 – Pantha du Prince (DE) support: badfocus (CZ) – Palác Akropolis

1/4 – Mesh records showcase: Max Cooper 3h DJ set, Alex Banks live + Llyr live (UK) – MeetFactory

14/4 – Mathias Grassow (DE) + Arovane (DE) – CAMP

Workshopy:

1/4 – Alex Banks: Live Set Breakdown – MeetFactory

1/4 – Max Cooper: Foundations of Nature/AV works – MeetFactory

Filmové projekce v Biu Oko:

5/4 – Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

13/4 – Moonage Daydream

Pořadatelem festivalu Spectaculare je Palác Akropolis.

 

Comments

comments

Vyhledat