R.I.P. Bill Rieflin

<a href=David Lee / CC BY-SA">
David Lee / CC BY-SA

V úterý 24. března zemřel americký muzikant Bill Rieflin. Na svém facebooku to uvedl jeho spoluhráč z King Crimson, Robert Fripp.

Bill Rieflin byl bubeník, klávesista, kytarista, baskytarista i zpěvák původem ze Seattlu. Narodil se v roce 1960 a účinkoval v řadě kapel. Proslavil se nejprve spoluprací s Ministry, ke kterým se přidal v jejich počátcích, natočil s nimi jejich zásadní album The Land of Rape and Honey a jako host s nimi pokračoval až do poloviny 90. let.

Spřátelil se s Robertem Frippem z King Crimson, který později i účinkoval na jeho sólovém albu Birth of a Giant. Točil s KMFDM, odjel turné s REM poté, co odešel Bill Berry, a zůstal neoficiálním členem kapely až do jejího rozpadu. Zahrál s nimi i v Praze (recenzi jsme publikovali zde).

Natočil několik alb se Swans, ale nahrával i s Robbiem Williamsem. Několik let koncertoval v různých rolích v King Crimson a natočil nespočet jednorázových spoluprací.

Rieflin odešel v pouhých 59 letech. Podle tweetu dánského hudebníka Petera Albrechtsena byla příčinou jeho smrti rakovina. Podobně se vyjádřil bubeník Matt Chamberlain.

https://twitter.com/unicorntacodog/status/1242582965013450752

Comments

comments

Vyhledat