Reportáž (a fotky): Sobota na Aerodrome

všechny fotografie autor
všechny fotografie autor

 

 

Vrcholem závěrečného dne festivalu Aerodrome v sobotu byli bezesporu Nine Inch Nails. Zběsilý frontman Trent Reznor a jeho spoluhráči publiku po bezmála půldruhé hodiny do uší bušili svými zvukovými hřebíky. Spoustu práce měl i bedňák, který se mu co chvíli hemžil pod nohama a dával do pořádku stojany na mikrofony a další pódiovou techniku, v níž umělec při svém zuřivém výkonu dělal pěknou paseku.

Největší legrace ale byla s Hollywood Undead. Maskovaní pánové se zaměřili na dětské a odrůstající publikum. Jednomu z dětských fanoušků z první brázdy věnovali několikaminutovou vsuvku – asi pětiletého špunta vytáhli na scénu i se starší sestrou v roli překladatelky, aby si s nimi zazpívali. Potom si zahráli a zazpívali písničku Du hast od německých kolegů Rammstein.

 

Odpoledne vystoupili také třeba Skindred, Bod Count nebo The Kills, program na hlavní scéně uzavíral raper Macklemore.

 

Možná je škoda, že nepřišlo víc lidí, což pořadatelé zřejmě očekávali – svědčila o tom aspoň prázdná dlouhá část volného prostoru vyčleněného na parkoviště a taky obdobně velké volné plochy v ohrazeném kempu. Snad se sem festival se sympatickou dramaturgií za rok vrátí. Místo s romantickým panoramatem, na které to není moc daleko nejen z celých severozápadních Čech, ale ani z Prahy, by si ho znovu zasloužilo.

 

Comments

comments

Vyhledat