Respect Festival přinese hudbu ze všech koutů světa

Třetí červnový víkend rozezní pražský Rohanský ostrov hudba ze všech koutů světa. Uvidíte a uslyšíte muzikanty, kteří směle a s nadhledem sobě vlastním kombinují hudbu rozličných stylů, epoch, národů i regionů. Rohanský ostrov bude po celé dva dny patřit toleranci, kulturní rozmanitosti a hlavně hudbě. Takové, která umí nejen potěšit posluchače, ale také objevovat a propojovat. Promyšlená a kvalitní dramaturgie nabídne originální a silné zážitky pro celou rodinu. Čestným hostem festivalu je řidič kamionu a lidskoprávní aktivista Jaroslav Miko.

Již tradičně bude silně zastoupen africký kontinent, představí se horké novinky z Nigérie, Mali a Somálska i prověřená kvalita z Etiopie. Evropu bude letos zastupovat Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Francie, Rakousko a Nizozemsko. Indii bude reprezentovat spirituální hudební tradice z Bengálska a Turecko hudba anatolských Kurdů. Dvoudenní open-air proběhne 17. a 18. června na pražském Rohanském ostrově.

Program:

SOBOTA 17.6.

14:25 Rangamatir Baul (Indie)
15:50 Damir Imamović (Bosna a Hercegovina
17:15 Corina Sîrghi și Taraful Jean Americanu (Rumunsko)
18:45 Al Bilali Soudan (Mali)
20:15 Adédèjì (Nigérie)

NEDĚLE 18.6.

15:30 Dur-Dur Band (Somálsko)
17:05 Kastrup Quartet (Brazílie)
18:35 Meral Polat Trio (Nizozemí)
20:10 KUTU (Etiopie, Francie)

DOPROVODNÝ PROGRAM

Rodinný ráz dvoudenního open air festivalu zdůrazní též bohatý dětský program. Těšit se můžete např. na Kolotoč Řezbáře Matěje a bublináře Václava StrasseraCirkusový stánek s dílničkou a spoustu další zábavy. Pokud si budete chtít v klidu užít hudbu, vaše děti pohlídají zkušené Hospodyňky v dětském koutku.

Zaujme také široká nabídka jídel z celého světa. Ochutnat letos můžete tradiční kuchyni z Etiopie, Pákistánu nebo Indonésie, celozrnné a bezlepkové pečivo a sladkosti z pekárny Dvorník, výborná vína od Vino Fermata, cider a cold brew limonády od Vankarawanu, nebo čaj od čajovny Amana a kávu od Hospodyněk a další dobroty. Pivo bude též.

Festival tradičně nabízí prostor stánkům četných neziskových organizací, které neztrácejí aktivní zájem o konkrétní lidské osudy i palčivé problémy globálního charakteru. Letos se zúčastní Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF), BONA, o.p.s., ACA – African Culture and Art, Svět nemocných dětí a Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s.. Své stánky tu budou mít i Radio 1 a Unijazz. Čestným hostem festivalu bude řidič kamionu a lidskoprávní aktivista Jaroslav Miko.

Tuto pestrou paletu doplní nejrůznější rukodělné výrobky a workshopy. Letos se na Vás kromě cirkusového workshopu těší např. Denisa z asined.garden, která pomalovává květináče, zahradní konve, či vázy a vy budete mít příležitost si to s vašimi dětmi vyzkoušet s ní.

Kompletní program najdete na https://rachot.cz/respect-festival/

Comments

comments

Vyhledat