Tip na únorový večer: Sami doma v UltraVagant kině

Dokumentární komedie Sami doma, první česká bromance na 38 m², vrací diváky do časů lockdownu s jeho vynucenými omezeními i nečekanými radostmi. Speciálního uvedení v ateliéru UltraVagant v Zenklově ulici v Praze 8 se ve středu 22. února zúčastní tvůrci a aktéři filmu Jan Foukal a Albert Romanutti, kteří si na závěr popovídají s diváky. Projekce filmu začne ve 20.00. Nebudou chybět zábavné vzpomínky, současné reflexe, detaily z natáčení, ani občerstvení!

O filmu Sami doma

Z jedné návštěvy se stal večírek, z večírku spolubydlení. Filmař a muzikant Jan Foukal a Albert Romanutti, frontman kapely Bert & Friends a nepřehlédnutelná postava české hudební scény, se ocitají v rolích hlavních hrdinů první české bromance. Honza si čerstvě pronajal byt, aby řešil rodinnou situaci. Bert kvůli koronavirové pandemii přišel o koncerty a právě se rozešel s holkou. Zatímco někdo si psal během lockdownu třeba deník, kluci díky své mimořádné otevřenosti, kreativitě, a především všudypřítomné ruční kameře natočili celovečerní romanci o mužském přátelství. Vir, který zavřel svět, se v jejich případě stal příležitostí, jak objevovat radost ze života. Na půdorysu osmatřiceti metrů čtverečních nechali vzniknout jak filmu s velkou dávkou humoru, tak i novým autorským písním.

O UltraVagant

UltraVagant je kulturní buňka sídlící v srdci vzkvétající Palmovky v Praze. Pod svým jménem produkuje nadčasové upcyclované oblečení pro svobodomyslné lidi, kteří si rádi hrají se svým sebevyjádřením, a nejen pomocí odívání se hledají a formují. Pro podobný typ lidí pořádají nevšední akce plné hudby a umění. Součástí sídla UltraVagant je i víceúčelová dílna s možnostmi výroby a úpravy oblečení, event space, fotoateliér a nahrávací studio. Tyto služby jsou poskytovány externím zájemcům, kdy součástí zakázky může být i kreativní vstup tvůrců značky. V neposlední řadě funguje prostor jako art re-use centrum, kam můžou lidé v určité hodiny v týdnu donést svoje přebytečné oblečení a jiné textilní materiály k jejich opětovnému využití. S tím také souvisí celkový přístup brandu, který klade velký důraz na ekologii a obecné etické zásady. Zakladateli jsou Matěj Kačírek a Jakub Hošták. Na střední se začali oblékat výstředně, bavilo je provokovat módou a hrát si se svým vzezřením. To je ještě společně s jejich přítelem s podobným mindsetem, Jiřím Zděnkem, vedlo k založení oděvní značky.

Více o značce UltraVagant a jejích zakladatelích se můžete dočíst v našem nedávném rozhovoru:

Comments

comments

Vyhledat