Robert Nebřenský, Anna K a Tonya Graves  v dechovko-samohrajkových verzích

Robert Nebřenský / Foto Jiří Štarha
Robert Nebřenský / Foto Jiří Štarha

Populární satirické duo hudebních YouTuberů #kumšt oživí v úterý 6. června svoje Duo Modřanka, parodující samohrajkové kapely. V klubu JazzDock se k nim na pódiu připojí přední čeští zpěváci a zpěvačky napříč generacemi, aby si ze sebe udělali srandu. Svoje největší hity v úpravách ala Duo Jamaha předvedou například frontman Vltavy Robert Nebřenský nebo zpěvačky Anna K., Tonya Graves, Dominika Hašková z We Are Domi, Aiko a další. Koncert se uskuteční v rámci desátého výročí hudebního magazínu Frontman. Na akci též vystoupí čerstvá nominantka cen Anděl, Apollo i Vinyla Anna Vaverková, která patří k největším příslibům české elektropopové scény. Svojí hodinovou kytarovou smrští večer uzavřou The Atavists. Program v 19.00 zahájí živá podoba podcastu Na kafe s Davidem Pomahačem.

„V Jazz Docku během jednoho večera propojíme umělce, kteří rezonují mezi muzikanty, hudebními kritiky i fanoušky. Dojde na intimní indie pop Anny Vaverkové i tvrdý rock The Atavists. Velký prostor díky Duu Modřanka a předělaným hitům jejich hostů dostane také nadsázka a hudební humor,“ říká za organizátory šéfredaktor magazínu Frontman Zdeněk Neusar s tím, že dramaturgicky sází na osvědčená zkušená jména jako je Robert Nebřenský, Anna K a Tonya Graves, ale také na mladé talenty, kterými jsou vedle Anny Vaverkové bezesporu také Aiko nebo Dominika Hašková.

„Na své si přijdou aktivní muzikanti i hudební fanoušci. Pro hudebníky jsme právě rozjeli soutěž o nejlepší sólo, kde mohou získat kytaru Fender Stratocaster. Pro fanoušky je ale myslím atraktivní celý pestrý hudební večer. Třešničkou na dortu budou speciální úpravy známých hitů hostujících zpěváků a zpěvaček,” dodává Neusar.

#Kumšt je český satirický hudební YouTube pořad. Obsah vytvářejí hudebníci Matěj Belko (David Koller, Tata Bojs) a Petr Šťastný (Anna K, Ben Cristovao) a náplní jednotlivých dílů jsou parodie jednoduchých písniček v různých hudebních žánrech. Autoři a moderátoři pořadu poukazují na typické postupy a klišé jednotlivých žánrů a „zkouší“ v daném žánru složit písničku, která pak zazní na konci pořadu i s klipem. Duo Modřanka vychází z jejich dílu Jak prorazit s poctivým českým šlágrem.

První akce v podobném duchu se uskutečnila v Jazz Docku před pěti lety. Jako hosté Dua Modřanka se tehdy představili Ewa Farna, Petr Čtvrtníček, Klára Vytisková, Xavier Baumaxa, Žofie Dařbujánová, Radek Škarohlíd, Honza Křížek nebo Bruno Ferrari.

Více najdete na:

Duo Modřanka (#kumšt) – https://youtu.be/6JvL_fBWhoE

Předprodej Jazz Dock: https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/frontman-slavi-10-let-na-scene

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/744382173794499

Presskit: https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1NCzD9jXV463ghppR8-jactdJ6XmZCXwu

Další info:

https://www.facebook.com/kumst.kytary.cz

https://www.atavists.cz/

https://www.facebook.com/annavaverkovaa/

https://www.frontman.cz/

 

Comments

comments

Vyhledat