Samota mi nevadí, ani celibát těla, říká Katarzia

Katarzia - foto Shotbyus
Katarzia - foto Shotbyus

 

Videoklip o samotě nahrávaný na iPhone ohlašuje nadcházející desku Celibát

 

Singlem o samotě Katarzia ohlašuje vydání svého čtvrtého alba Celibát. Pro videoklip k němu hudebnice použila působivé záběry ze svého mobilního telefonu, které natočila předtím, než se Evropa uzavřela.

Album Katarzia nahrávala opět ve spolupráci s producentem Jonatanem Pastirčákem, s nímž před dvěma lety připravila ceněnou desku Antigona.

Katarzia během tvorby své nové desky na prahu třicítky jako žena i umělkyně dozrála. Svěřuje se, proplouvá pochybnostmi i různými typy závislostí. Hledá cestu k vnitřnímu pokoji, ke zdravým mezilidským vztahům a dospěla k závěru, že i celibát někdy může být řešením. „Samota mi nevadí, ani celibát tela. O lásku neprosím, nie som osamelá. Nehanbím sa byť silná, nehanbím sa byť slabá, taká som. Nehanbím sa nahlas smiať, nehanbím sa plakať,“ zpívá Katarzia ve skladbě, která album otevírá.

Scénář videoklipu se musel měnit, Katarzia však měla záložní plán. „Už v zimě jsem několik videí natočila na svůj iPhone. Vždycky se mně líbily zpomalené záběry na trampolíně a euforie ze skákání. Vyvolává to ve mně záchvaty smíchu. A vedle nich jsem také zpracovala několik iphonových videí z výletu na téměř opuštěný ostrov,“ dodává Katarzia k videu ke skladbě Samota mi nevadí, které se rozhodla využít jako oficiální klip.

Jonatan Pastirčák (Pjoni/Isama Zing), jako hudební i mentální spojenec Katarzie, skladby na Celibátu posunul do nejvyšších pater současného popu. Nebyl ovšem zdaleka jedinou osobností, která přispěla ke světovému soundu desky. Katarzia povolala do služby také producenty Aid Kida, Olivera Torra, LVCIFERaAlexandra Vincenta. Na mixu se společně s Pastirčákem podílel také Tomáš Havlen a mastering měl na starosti Gaex. Na albu ve dvou skladbách hostovala zpěvačka a skladatelka Ela Tolstová, do jedné z písniček vokálem přispěl také Cyril Dobrý a své party v pražském studiu Faust Records nahráli také hudebníci z Katarziiny doprovodné kapely, Albert Romanutti (klavír, synths), Lukáš Mutňanský (baskytara), Vladko Mikláš (kytara) a Oliver Lipenský (bicí).

Album Celibát obsahuje 11 skladeb a vyjde 17. dubna 2020 u labelu Slnko Records. Turné i křest alba, původně naplánované na duben a květen, se uskuteční na podzim.

Katarzia, vlastním jménem Katarína Kubošiová, je textařka a hudební producentka, kvůli jejíž tvorbě se už pohádali nejeden česko-slovenský fanoušek a hejtr. Představuje generaci počítačových začátečníků narozených okolo roku ’89, kteří pohlíží do budoucna s vědomím své slovenské i české minulosti. Dosud vydala tři desky, Generácia Y (2013), Agnostika (2016) a Antigona (2018). Kromě toho Katarzia hostovala ve skladbách řady dalších umělců, mj. Davida Kollera, Kafka Band, Vladimíra 518, PSH nebo projektu Hrubá Hudba. Složila a nazpívala také ústřední píseň filmu Pátá loď (2017).

Další informace

facebook: https://www.facebook.com/katarziaprojekt

instagram: https://www.instagram.com/katarzia/

videoklip Samota mi nevadí: https://youtu.be/HyG7CwdXLWo

Comments

comments

Vyhledat