SANDRA MANSOUR x H&M – exkluzivní kolekce plná ženskosti od libanonské návrhářky

SANDRA MANSOUR x H&M
SANDRA MANSOUR x H&M

H&M s potěšením oznamuje spolupráci s designérkou Sandrou Mansour. Tato mladá Libanonská módní návrhářka založila svou značku v Bejrútu před deseti lety a je známá především pro svoji snovou a odvážnou estetiku s moderním nádechem. Její limitovaná kolekce, kterou vytvořila pro H&M, nese název „Fleur du Soleil“ neboli slunečnice. Sandra byla fascinována způsobem, jakým slunečnice následuje slunce od začátku dne až po jeho samotný konec.

Kolekce je inspirována silnými umělkyněmi jako jsou Toyen, Dorothea Tanning, Lena Leclercq a Bibi Zogbé Kiki Smith a krásou přírody. Velmi ženské střihy zvýrazňující pas, nezačištěné lemy, vrstvení látek a objem, to je základní definice této kolekce, která se nese v zemitých barvách šedé, slonovinové kosti a černé. Nabízí netradiční vzory, ručně zpracované detaily, jako jsou hranaté límce a vrstvy romantických látek, které vytvářejí mladistvý a rafinovaný vzhled.

 

Kolekce Sandra Mansour x H&M bude dostupná na webu hm.com a ve vybraných prodejnách v ČR od 6. srpna.

 

Inspirací pro spolupráci s H&M byla příroda a přírodní prvky. Zejména slunečnice, která představuje cyklus života, a jeho závislost na slunci a světle. Při výběru materiálů  mne inspirovala poezie a malíři – tmavé krajky, žakár a vyšívaná organza. Díky kolekci Fleur du Soleil chci mluvit se ženami z celého světa, chci k nim vyslat poselství o naději, což je v tuto chvíli něco, co opravdu všichni potřebujeme, “říká Sandra Mansour, generální ředitelka a designérka.

První věcí, která Vás zaujme na designech Sandry Mansour, je kvalita zpracování a čistá krása. Pak Vás ještě více zaujme řemeslné zpracování a moderní mladistvost. Její kolekce posilují a kladou důraz na ženskost. Jsme hrdí na to, že spolupracujeme s takovou  průkopnicí a těšíme se na spuštění prodeje po celém světě!,“ říká Maria Östblom, vedoucí oddělení designu dámských kolekcí ve společnosti H&M.

Comments

comments

Vyhledat