Sbohem a řetěz – koncert, který připomene Filipa Topola, bude v den jeho narozenin, 12. června

Všechny fotografie: Karel Šuster
Všechny fotografie: Karel Šuster

Topolův odkaz si připomene špička české nezávislé scény

Fanoušci Filipa Topola a české nezávislé scény se opět potkají v den nedožitých narozenin F. Topola, aby si připomněli jeho odkaz. Úspěch zaznamenalo i stejnojmenné CD, obsahující nahrávky Topolovo přátel a hudebních skupin, které po svém uchopily některou píseň z repertoáru Psích vojáků.

Koncert se koná z iniciativy dlouholetého managera Psích vojáků Romka Hanzlíka, který se společně s bratrem Filipa Jáchymem Topolem, s Knihovnou Václava Havla, s Davidem Skálou a Janem Hazukou (Topolovi spoluhráči) stará o Topolův odkaz. 12.6.2018 by se Filip Topol dožil 53 let.

Koncertem Sbohem a řetěz chce nejen vzpomenout Filipovo nedožité narozeniny, ale zároveň připomenout význam Psích vojáků, kteří nesporně patřili k nejzásadnějším hudebním skupinám posledních 40 let. Připomenutí tohoto významu a uvedení umělců, kteří jsou s Psími vojáky generačně a umělecky spřízněni, a těch, kteří na jeho odkaz navazují, uvede do kontextu celou nepřehlédnutelnou hudební kapitolu české scény od sedmdesátých let 20. století po současnost.

Na koncertě bude Jáchymem Topolem pokřtěno album Národ Psích vojáků (Indies MG), vycházející pouze na dvojvinylu, a také básnická sbírka „Pitky beze slov“ z pozůstalosti F. Topola.

Sbohem a řetěz,

12.6.2018, 19 hod, Praha, Lucerna Music Bar

Vystoupí:

Cermaque

Katarzia

Mucha

Květy

Monika Načeva & DJ Five

Zuby nehty

Už jsme doma

 

Vstupenky v ceně 350 Kč v síti Ticketportal.

 

www.psivojaci.cz

www.facebook.com/events/174832433270711/

Comments

comments

Vyhledat