Severský filmový podzim v Praze uzavírá islandské drama Nech mě padnout

z filmu Byl tadySaša, foto SF klub
z filmu Byl tadySaša, foto SF klub

 

 

Severský filmový podzim je u konce. Poslední snímky je možné vidět v Komorním kině Evald, kde začíná v 19:00 komorní drama Byl tady Saša. Příběh manželského páru, který se po tragické události rozhodne adoptovat dokonalou holčičku, otevírá otázky rodičovství a náhradní rodinné péče. Nedopatřením namísto holčičky čeká na manžele dvanáctiletý vzdorovitý chlapec Saša. Jak se o něj dovedou 24 hodin starat?

Ve 21:00 festival uzavírá drama Nech mě padnout, které nechává nahlédnout pod pokličku drogové scény Islandu. Režisér Baldvin Z (Chvění, Život v akvárku) nabízí trýznivý portrét závislosti, který vychází ze skutečných příběhů a rozhovorů s rodinami závislých. V průběhu deseti let sleduje Stellu a Magneu, nejisté období dospívání přechází do nebezpečného období dospělosti. Stellin nespoutaný životní styl vtáhne obě do světa drog, což přináší vážné důsledky pro každou z nich i pro jejich vzájemný vztah. Co se stane, když se po dvanácti letech znovu střetnou?

Festival Severský filmový podzim nabídl v Praze celkem 22 projekcí v kinech Lucerna a Evald. Další ročník festivalu Severská zima 2020 nabídne také pořádnou porci kinematografie skandinávských a pobaltských zemí a začíná 13. 2. 2020.

 

Comments

comments

Vyhledat