Skládací telefony Samsung se stále častěji používají pro profesionální účely 

foto Samsung
foto Samsung

Poptávka po skládacích modelech Galaxy pro firemní využití se zdvojnásobila, telefony jsou oblíbené především ve finančnictví

 

Počet chytrých telefonů Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip prodaných pro firemní využití vzrostl meziročně více než na dvojnásobek. Od ledna do října 2022 narostl prodej skládacích telefonů Samsung firemním zákazníkům v porovnání se stejným obdobím roku 2021 o 105 %.

 

Očekává se, že prodej skládacích chytrých telefonů po celém světě dosáhne 16 milionů, což znamená meziroční růst o 73 %. A z toho vyplývá, že tento typ konstrukce začíná být běžnou, mainstreamovou záležitostí. V roce 2023 by prodejní číslo mělo vyskočit až na 26 milionů kusů. A díky snadnému multitaskingu na velikém displeji a optimalizovaným aplikacím se skládací telefony rychle prosazují i mezi firemními zákazníky. 

 

Výhody skládacích telefonů při profesionálním využití 

 

Celá řada firem v posledních letech přechází na flexibilní systém práce – pracovat se dá, ať jste kdekoli. Tím pádem podniky zkoušejí nové technologie, aby maximálně zvýšily produktivitu takové práce. Skládací telefony si v poslední době získávají největší oblibu ve finančnictví – v nedávném výzkumu uvedlo 74 % finančních poradců z dotazovaného vzorku, že je pro ně důležité být neustále v kontaktu prostřednictvím mobilního zařízení. 

 

„Prvotním účelem skládacích telefonů Samsung Galaxy bylo nabídnout nové způsoby práce a podpořit kreativitu,“ prohlásil KC Choi, výkonný viceprezident a ředitel týmu Global Mobile B2B v mobilní divizi Samsung Electronics. „Tento rychlý růst svědčí o tom, nakolik naši firemní zákazníci potřebují smysluplné inovace, aby zvýšili svou pracovní produktivitu.“ 

 

Galaxy Z Fold4, tedy skládací telefon čtvrté generace, je špičkový výkonný přístroj jako stvořený pro multitasking a profesionální použití. Navzdory kapesnímu provedení je vybaven přímo obřím displejem, na kterém se pracuje podstatně lépe než na displejích běžných smartphonů. 

 

Displej Samsungu Galaxy Z Fold4 nabízí podstatně větší pracovní plochu, na které lze využít většinu funkcí z notebooků a stolních počítačů. Součástí základního uživatelského rozhraní je navíc lišta podobná těm ze stolních systémů – skvělý nástroj pro zvládání více úkolů a aplikací najednou bez přerušení práce.

 

Rozměrný displej se výborně hodí i na práci s více okny vedle sebe. Lze otevřít až tři okna různých aplikací, nebo dvě okna v jedné aplikaci a třetí v jiné. Uživatelé tak mohou například psát nebo číst zprávy v Gmailu a zároveň mít otevřené dva panely prohlížeče Chrome, přesně jako na počítači. 

 

Galaxy Z Fold4 se kromě toho dokáže přizpůsobit různým způsobům práce. Režim Flex Mode se tradičně hodí pro videokonference, protože při něm nepotřebujete přístroj ovládat rukama, ale v nové verzi navíc v partnerských aplikacích umožňuje elektronický podpis nebo ruční zápis poznámek pomocí dotykového pera S Pen.

 

Výhodná partnerství, díky nimž jsou přednosti skládacích telefonů ještě výraznější


Tyto funkce a možnosti si získávají velkou oblibu v mnoha oborech. Na současných trzích panuje tvrdá konkurence, což obzvlášť platí pro finanční sektor. Profesionálové potřebují nejlepší nástroje, které jsou na současném trhu k dispozici – jedině tak lze bez obtíží pracovat na plný plyn i mimo kancelář. 

 

Potřebují přístroje, s nimiž se mohou pustit i do náročných úkolů – musí sledovat výsledky výzkumu či grafy, případně v terénu spravovat klientská portfolia. Zároveň potřebují dostatečný výkon a produktivitu, aby nezaostávali za konkurencí. Samsung Galaxy Z Fold4 tohle všechno díky spolupráci se špičkovými partnery v mnoha oborech nabízí – nároční profesionálové díky němu zjišťují, že pro ně skládací telefony představují ideální řešení. 

 

Podle nedávného průzkumu využívají profesionálové z investičního a burzovního prostředí nejčastěji aplikaci Bloomberg Professional – v oblibě ji mají především obchodníci, analytici či správci investičních portfolií. Díky jedinečnému provedení modelu Galaxy Z Fold si v této aplikaci mohou finančníci intuitivním způsobem zobrazit data společnosti Bloomberg, analýzy či zprávy, a přitom mají k dispozici nastavení a funkce, na jaké jsou zvyklí. Grafická podoba aplikace Bloomberg Professional se výtečně přizpůsobuje možnostem telefonu Samsung Galaxy Z Fold4, což znamená snadnou práci i bohaté možnosti multitaskingu. Uživatelé mohou bez problémů přepínat mezi hlavním a předním displejem – přední displej se výborně hodí třeba pro posílání rychlých zpráv IB neboli Instant Bloomberg. Na velkém displeji se zase dobře čtou články ze zpravodajských serverů, displej se skvěle hodí i pro monitoring tržních zpráv v reálném čase, procházení portfolií nebo analýzu grafů. Profesionálové z finančního oboru tak mohou pracovat podle zažitých zvyklostí, ovšem na mobilním zařízení, které se jim ve složeném stavu vejde do kapsy. 

 

K dispozici je též aplikace DocuSign neboli nejoblíbenější světový systém pro práci s elektronickým podpisem. Používá ji 24 z 25 nejlepších finančnických společností podle přehledu Fortune 500 a je optimalizovaná pro operační systém Android 12L. Na velkém displeji modelu Galaxy Z Fold4 se smlouvy a další dokumenty podepisují velmi jednoduše. Do modulu DocuSign eSignature lze rychle a bez problémů přetáhnout e-mailovou přílohu, otevřít ji v samostatném okně a pomocí dotykového pera Samsung S Pen ji rovnou podepsat.

Profesionálové z finančního světa, kteří se často pohybují mimo kancelář, mohou aplikaci DocuSign využívat velmi podobným způsobem jako na běžném počítači pomocí režimu Samsung DeX. Stačí přístroj připojit k externímu monitoru. DocuSign podporuje vysoké rozlišení a dokáže přizpůsobit grafickou podobu obsahu podle aktuálního zobrazovacího zařízení, takže je práce pohodlná při jakékoli velikosti nebo orientaci displeje. 

 

Další těžkosti, s nimiž by se zaměstnanci finančních institucí mohli při práci mimo kancelář potýkat, řeší spolupráce Samsungu a IBM. Partnerská firma IBM iX se ve spolupráci s jednou takovou významnou institucí podílela na vývoji mobilního prostředí, v němž finanční poradci mohou snadno a rychle otevírat a spravovat nejrůznější informace týkající se trhů a portfolií. Díky režimu Samsung DeX a integraci dotykového pera S Pen mohou uživatelé s daty snadno pracovat, přetahovat a kopírovat soubory mezi jednotlivými aplikacemi, převádět ruční zápisky na text nebo dokonce pracovat s digitálními podpisy, to vše na mobilním zařízení, ovšem v prostředí připomínajícím běžné počítače. A díky otevřenému přístupu Samsungu ke spolupráci mají uživatelé k dispozici také další oblíbené aplikace pro videokonference či správu kontaktů, e-mailové programy, kalendáře apod. 

 

Obsah obrázku text, elektronika, snímek obrazovky

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Comments

comments

Vyhledat