Slovo sebevražda by nemělo být tabu. Záleží ale, jakým způsobem o ní mluvíme, říká Marie Salomonová z Nevypusť duši

Dana pozve k sobě domů na návštěvu studentku umění Penelope, aby společně pracovaly na divadelním představení. Návštěva se ale vyvine nečekaným směrem... Film STUDIE O EMPATII na festivalu PRAGUESHORTS

 

Kampaň #tydenprodusi pokračuje dalším příspěvkem. Perspektiva natočila rozhovorMarií Salomonovou, která je zakladatelka úspěšné neziskové organizace Nevypusť duši Zabývá se duševním zdravím a především osvětou, ať už na sociálních sítích nebo na středních školách, kde pořádá semináře a přednášky. 

„Slovo sebevražda je tabu. To, že o sebevraždách nebudeme mluvit, neznamená, že se nebudou dít,“ myslí si Marie Salomonová. Když už se o sebevraždách mluví, jde také o to, jakým způsobem. „Nějaký článek o sebevraždě může naopak v někom, kdo nad ní uvažuje k ní motivovat,“ říká úspěšná studentka neurovědy, kterou dokončila ve Velké Británii. 

Větší sebevražednost je u mužů než u žen. Důvodem je například i to, že se muži bojí najít pomoct, aby nebyli viděni společností jako slabí. Nejen o sebevraždách je další rozhovor z rubriky Reflektor a v rámci iniciativy #tydenprodusi Perspektivy. 

Na webu www.nevypustdusi.cz můžete najít další zajímavé informace týkající se duševního zdraví. Například manuál pro blízké. Vždy je naděje a pomocnou ruku někomu z okolí můžete dát klidně právě teď. 

 

zdroj textu: www.perspektivne.cz, autor David Randuška

 

Comments

comments

Vyhledat