SmetanaQ oživí Mercedes-Benz Prague Fashion Week bohatým doprovodným programem

Chystá módní přehlídku studentů VOŠON, launch české niche kabelky Elliptica od Ether, SmetanaQ Talks i POP-UP ve SmetanaQ Showroomu se speciálními ukrajinskými hosty

O doprovodný program letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week se již tradičně postará SmetanaQ – dům designu, módy a umění. Součástí akce SmetanaQ Fashion Cross, probíhající po celou dobu MBPFW 2022, bude módní přehlídka CO_LAB Fashion Event by VOŠON pod vedením designérky Evy Vontorové, launch kabelky Elliptica od české módní značky Ether, POP-UP na Smetaně, který letos podpoří ukrajinskou značku Basement Sisters,SmetanaQ Talks s inspirativními hosty jako jsou JaCobra nebo Lukáš Spilka. 

SmetanaQ Fashion Cross je součástí doprovodného programu letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který se uskuteční od 9. do 15. dubna v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale č. 13 a na několika dalších lokacích v Praze. SmetanaQ pro tuto příležitost připravil čtyři akce, jež spojuje téma SPOLUPRÁCE.

Novinkou tohoto roku bude CO_LAB Fashion Event by VOŠON, který proběhne v úterý 12. dubna od 17:00 do 18:00 a poté znovu od 20:00 do 21:00. Půjde o módní přehlídku, kterou vytvořili studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství pod vedením módní designérky a zakladatelky značky Ether, Evy Vontorové. Skrze ni mladí designéři reagují na postpandemickou dobu a pocit izolace, který v nich vyvolal potřebu spolupracovat. Tři kreativní týmy předvedou kolekce, ve kterých se studenti inspirovali kontrastem módních stylů – retro_futurismus, sport_romantický styl a formální styl_avantgarda. Účast je možná po předchozí registraci skrze e-mailovou adresu co_lab@vosonspso.cz.

Kromě toho, že se Eva Vontorová podílí společně se studenty z VOŠ oděvního návrhářství na módní přehlídce, tak jakožto módní designérka tvořící pod značkou Ether představí v rámci SmetanaQ Fashion Cross novou niche kabelku Elliptica. Odhalení proběhne v rámci Elliptica koktejl v sobotu 9. dubna od 17:00 v prostorách Deelive design store, ve kterých bude v rámci Ether Elliptica Launch kabelka vystavena až do 13. dubna.

Dlouholetý koncept diskusí a přednášek SmetanaQ Talks se uskuteční ve středu 13. dubna od 18:00 do 19:30 ve SmetanaQ Gallery. Na téma SPOLUPRÁCE promluví přední představitelé modního sektoru – šperkařka Tereza Otáhalíková, designérka Eva Vontorová, art director a vizuální umělec JaCobra nebo zakladatel projektu WE’RE NEXT Lukáš Spilka. Moderátorkou letošního SmetanaQ Talks bude módní vizionářka Olo Křížová. Diskuze je otevřená široké veřejnosti a není potřeba předchozí rezervace.

Od 12. do 16. dubna bude pro módní nadšence probíhat také POP-UP na Smetaně, který nabídne aktuální produkty designérů, kteří sídlí a tvoří ve SmetanaQ Showroomu. POP-UP na Smetaně letos přivítá také designérské duo Basement sisters. Za značkou stojí ukrajinské undergroundové módní návrhářky a sestry Sasha Gamaliy a Ira Stovbun, které musely v březnu opustit svou zemi kvůli ruské invazi. Svůj nový domov našly v Praze. Díky laskavé pomoci a spolupráci místní módní komunity mohly částečně obnovit svou krejčovskou dílnu a začaly vyrábět nové oblečení, skrze které reflektují nejen aktuální válečné dění. POP-UP na Smetaně také umožní setkat se ve středu 13. dubna se stálicemi českého designu na akci Na skleničku s designéry, která začne v 19:30.

Novinky a bližší informace o SmetanaQ Fashion Cross je možné sledovat v oficiální facebookové události: https://fb.me/e/2kdA8myCJ.

 

Comments

comments

Vyhledat