Snová komedie To se mi snad zdá se představuje v břitkém traileru

Produkční studio A24 dlouhodobě funguje jako platforma propojující herecká esa s nadějnými tvůrčími talenty. Nejinak tomu bylo i u jedné z nejostřejších komedií letošního roku To se mi snad zdá. Pro hlavní hereckou hvězdu Nicolase Cage, který si zde zahrál profesora, jenž se začne objevovat po snech milionů lidí po celém světě, se jedná o jeho sto pátý snímek. Pro norského režiséra Kristoffera Borgliho teprve o třetí, a to dokonce první anglicky mluvený počin. Spojení výrazného evropského talentu, který má za sebou oceňovanou satiru Je mi ze sebe špatně, a oblíbeného herce dalo vzniknout jedné z nejdiskutovanějších komedií letošního roku. Od své světové premiéry na torontském filmovém festivalu se o filmu mluví jako o jednom z potenciálních adeptů na zlaté sošky. Magazín The Hollywood Reporter označil film za „okamžitou kultovku“, IndieWire zase za „nejlepší absurdní komedii posledních let“. Očekávanou novinku uvede distribuční společnost Aerofilms již 11. ledna příštího roku. 

Podívejte se na trailer k filmu: https://youtu.be/2N13coWXFNU

Nenápadná superstar

Roli nenápadného vysokoškolského profesora ztvárnila hollywoodská superstar Nicolas Cage. „Upřímně řečeno, byl to jeden z nejlepších scénářů, jaký jsem kdy četl, a myslím, že je to můj nejlepší výkon a pravděpodobně nejlepší film, v jakém jsem si mohl zahrát. Kristoffer Borgli natočil mistrovské dílo,“ netají se svým nadšením devětapadesátiletý herec. 

„Cítil jsem, že na to mám životní zkušenosti. Jsem dlouho na očích veřejnosti a prošel jsem si vzestupy a pády,“ dodává Cage. „Lidé si o mně myslí spoustu věcí a tahle role byla skvělým bodem, do kterého jsem mohl veškeré tyto domněnky, zážitky a pocity nasměrovat.“

Zrcadlo světa

Borgliho filmy jsou typické břitkým černým humorem, který si nebere servítky s ničím a nikým. „U lidského druhu existuje tendence zaměřit se výhradně na negativní věci. Na to, co cítíme, že nám chybí, i když zdánlivě máme všechno. Děláme se nešťastnými z absence nějakého vymyšleného potenciálu,“ říká autor. 

Norský režisér do filmu promítl svou dlouhodobou fascinaci společenskou satirou. Sám své filmy raději ale označuje za „konstruktivní šikanu našeho kolektivního chování. V humoru nalézá osmatřicetiletý rodák z Osla útěchu. „Když se na takovéto filmy díváme, cítím naději, že se pak můžeme pokusit své chování napravit,“ komentuje své snímky.  

Očekávaná novinka se do kina podívá zkraje příštího roku. Filmoví nadšenci ji ale budou moci zhlédnout již v rámci letošních silvestrovských předpremiér. 

Comments

comments

Vyhledat