ŠŇUPNĚTE SI NĚMČINU!  GOETHE-INSTITUT NABÍZÍ BEZPLATNÉ UKÁZKOVÉ LEKCE NĚMECKÉHO JAZYKA

Online jazykové kurzy v Goethe-Institutu. Foto Pavlína Jáchimová, Goethe-Institut
Online jazykové kurzy v Goethe-Institutu. Foto Pavlína Jáchimová, Goethe-Institut

Jazykové vzdělávání čelí v průběhu dlouhodobé pandemie koronaviru velkým výzvám. Jazykové školy musely svou činnost prakticky zcela převést do online prostředí, nebo ji ukončit. Německý Goethe-Institut, který tradičně patří k nejvýznamnějším poskytovatelům výuky němčiny v Česku, nyní nabízí možnost si nové způsoby digitální výuky vyzkoušet předtím, než se zájemci o jazykové vzdělávání do kurzu zapíší.

 

„Situace s jazykovým vzděláváním, které se odehrává online a ne fyzicky ve třídách, je stále ještě relativně nezvyklá a řada studentů i dospělých, kteří by se rádi učili němčinu, neví, co od výuky přes digitální platformu očekávat,“ komentuje vedoucí jazykových kurzů Goethe-Institutu Ralf Weisser: „Nechceme prodávat zajíce v pytli, a proto jsme zavedli novinku. Všem, kdo o jazykovém kurzu němčiny uvažují, nabízíme možnost vyzkoušet si ukázkové lekce prostřednictvím naší výukové platformy včetně živých setkání na ZOOMu ve virtuálních učebnách, a to bezplatně,“ dodává Ralf Weisser s tím, že následně se účastníci ukázkových lekcí sami rozhodnou, zda jim online výuka vyhovuje, či zda počkají na uvolnění protiepidemiologických restrikcí, které snad v budoucnu opět umožní fyzickou či alespoň kombinovanou výuku ve třídách. 

 

Ukázkové lekce němčiny neboli „Schnupperstunden“ nabízí Goethe-Institut pro jazykové úrovně A1, A2, B1 či C1. S nalezením té správné úrovně pomůže tamní kancelář jazykových kurzů. Německý výraz Schnupperstunden v překladu znamená „hodiny, které si očicháte“ (z něm. schnuppern – očichávat, čichat a Stunde – hodina). Pokud Vám německé schnuppern evokuje české sloveso šňupat, jste jazykově na správné cestě. Šňupnout si ukázkových lekcí němčiny bude možné od 5. do 19. března (1. termín), resp. od 19. 3. do 1. 4. (2. termín). První dva pátky se budou konat od 17:00 do 18:30 hodin online živá setkání na ZOOMu. Po každém živém setkání budou mít účastníci celý týden na to, aby spolu s ostatními dále testovali výuku na platformě Goethe-Institutu, samozřejmě pod dohledem a za podpory lektora či lektorky.

 

Co? „Schnupperstunden“ neboli Ukázkové lekce němčiny zdarma

Kde? online

Kdy? V dvou termínech 05–19|03 a 19|03–01|04|2021

Bližší informace: www.goethe.de/cesko/lekcezdarma 

 

 

Comments

comments

Vyhledat