SOUNDTRACK Poděbrady pro milovníky počítačových her

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady, který se koná 30.8.-2.9.2018 již třetím rokem v malebných středočeských lázních, potěší festivalové návštěvníky světovou premiérou unikátního soundtracku jednoho z nejúspěšnějších herních projektů české historie Kingdom Come: Deliverance.

Po čtyřech dnech programu plného klasických filmový melodií Erica Serry, Ondřeje Soukupa či skupiny Čechomor vyvrcholí festivalový víkend v neděli 2.9. večer světovou premiérou koncertu jednoho z největších a nejdražších českých projektů všech dob, Kingdom Come: Deliverance. Nejočekávanější česká hra poslední dekády zaznamenala fenomenální úspěch nejen u nás, ale i v zahraničí. Již v prvních týdnech po uvedení na trh se jí prodalo milion kusů! Historické RPG odehrávající se v Českých zemích v neklidných časech po smrti Karla IV. se pyšní nejen poutavým příběhem, historickou přesností a skvělou grafickou úrovní, ale také neobvykle propracovaným orchestrálním soundtrackem z pera českého skladatele Jana Valty, prokládaným středověkými písněmi Adama Sporky. Jan Valta na nedělním koncertě osobně povede Filharmonii Hradec Králové. Hudba herního hitu bude provedena naživo spolu s nejpoutavějšími video scénami hry. „Jsem rád, že můžeme na našem festivalu ve světové premiéře uvést tak ojedinělý a úspěšný projekt, jakým Kingdom Come: Deliverance bezesporu je. Spojení symfonického orchestru s velkoformátovou projekcí nejpoutavějších herních scén bude velkým zážitkem nejen pro fanoušky herních technologií,“ říká Michal Dvořák, zakladatel a ředitel festivalu SOUNDTRACK Poděbrady.

Hlavní hudební program festivalu již tradičně doplní atraktivní program pro všechny věkové kategorie – filmové projekce, workshopy a obsáhlý doprovodný program, který bude přístupný zdarma na poděbradské kolonádě a v lázeňském parku.

Comments

comments

Vyhledat