Spojení přírody a skate kultury 80. let – Fjällräven představuje letošní limitovanou edici Kånken Art

Společnost Fjällräven letos v červnu přichází s další limitovanou edicí Kånken Art. Na vzniku této série se podílejí známí švédští umělci, kteří vyjadřují svůj vztah k přírodě a jako plátno používají právě ikonický batoh Kånken. Část výdělků z prodeje všech výrobků Kånken Art pak jde přímo na financování iniciativy Arctic Fox Initiative, která pomáhá společnosti Fjällräven podporovat projekty, v nichž je příroda na prvním místě.

Letošní kolekci navrhl švédský ilustrátor, grafický designér a umělec Martin Ander, známý také jako Mander. Ten začínal koncem 80. let na švédské skateboardingové scéně a jeho odvážnou a složitou uměleckou tvorbu dnes najdete na skateboardech, plakátech a přebalech hudebních alb po celém světě. Ptáte se, co má tento energický design inspirovaný subkulturou společného s přírodou? Pokud se podíváte pozorněji, uvidíte, že je toho mnohem více, než si myslíte.

Pro Kånken Art 2023 Mander navrhl design, který používá drobné a spletité vzory, které můžete najít v přírodě. Zvětšil a zopakoval struktury, které se vyskytují například v mechu, houbách a ve dřevě, a vytvořil tak abstraktní mozaiku ve dvou barevných variantách.

„Miluju přírodu a moc si užívám procházky a výlety do lesů nedaleko mého bydliště. Proto jsem se i začal dívat po strukturách a vzorech v přírodě a překreslovat je v mém stylu. Čím pozorněji jsem se díval, tím víc struktur jsem nacházel. To byl také základ pro opakující se vzor na batohu Kånken,“ říká Mander. 

Zatímco Fjällräven chce lidi inspirovat k pobytu v přírodě, Mander je chce inspirovat k tomu, aby vzali do ruky tužky a byli kreativní. Chci inspirovat ostatní, aby více kreslili – sám kreslím celý život a je to skvělý způsob, jak si odpočinout od obrazovek mobilů a počítačů. Kreativita a pobyt v přírodě jsou pro mě téměř to samé a Kånken toto spojení skvěle vystihuje.“

Pro Mandera to samozřejmě neznamená omezit toto vyjádření jen na skicák: „Vezměte si pár tužek a kreslete – proto jsem vám také na batohu Kånken Art nechal pár prázdných míst, tak buďte kreativní!“

Kånken Art Mini & Kånken Art Plus

Tato speciální edice batohů Kånken je vyrobena z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty Eco S s jedinečným vzorem a kombinací barev z dílny švédského umělce Mandera. Kånken Art Mini má pevné ramenní popruhy a horní ucha, dvě otevřené boční kapsy a jednu přední kapsu na zip. Kånken Art Plus má vyjímatelný sedák, polstrované ramenní popruhy a pevná horní ucha. Dále má dvě otevřené boční kapsy, jednu přední kapsu na zip a vnitřní kapsu s polstrovaným dnem na 15″ notebook. Batoh Kånken Art Plus je navíc vybaven penálem umístěným ve vnitřní boční kapse a skicákem v přední kapse.

Doporučená maloobchodní cena: Kånken Art Mini: 2 590,- Kč / Kånken Art Plus: 3 390,- Kč

Kånken Art Hip Pack

Limitovaná edice oblíbených ledvinek Kånken Hip Pack je vyrobena z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty Eco S. Ledvinka má hlavní přihrádku na zip s vnitřní kapsou a klíčenkou, bezpečnostní kapsu na zip vzadu a kapsu na zip na přední straně.

Doporučená maloobchodní cena: 1 790,- Kč

nken Art Logo Tee

Pohodlné tričko ze 100% biobavlny s logem je dostupné v dámské i pánské variantě.

Doporučená maloobchodní cena: 2 190,- Kč

 

Kousky z letošní kolekce Kånken Art jsou dostupné v prodejnách Fjällräven Shop, Freshlabels i u dalších vybraných prodejců. Kreativní proces, který stál za novou kolekcí, vám ve videu vysvětlí sám designér: https://www.youtube.com/watch?v=P6oR9a1xT7s.

Comments

comments

Vyhledat