Strhující portrét Katedrála vstupuje do českých kin

Justa Gallega bychom snadno mohli považovat za blázna, nad sílou, vůlí a trpělivostí tohoto (ne)obyčejného člověka však zůstává rozum stát. Španělský muž totiž bez jakéhokoliv vzdělání či prostředků holýma rukama postavil na předměstí Madridu katedrálu větší než barcelonská Sagrada Família. Režisér s česko-slovenskými kořeny Denis Dobrovoda strávil s Justem několik let a podařilo se mu tak k němu dostat neobyčejně blízko. Na kameru zachytil jeho neskutečný životní elán, tvrdohlavost i odhodlání s humorem a specifickou poetikou. Distribuční společnost Aerofilms do kin film Katedrála uvádí 11. května

„Hřbitovy jsou plné nápadů, které zůstaly nerealizované. Já do toho jdu naplno,“ komentoval své konání Justo. Z prohlášení čiší odhodlání i jeho svérázná povaha, kterou se podařilo Dobrovodovi v dokumentárním portrétu zachytit. 

Podívejte se na trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=HAaCjf2nDjo

Snímek měl světovou premiéru na filmovém festivalu v Krakově, odkud si odvezl Cenu za nejlepší zahraniční dokument a má za sebou již i úspěšnou pouť slovenskými kiny i české předpremiéry. 

Comments

comments

Vyhledat