Student Fest 2021 bude patřit mladým talentům, letos poprvé jako open air na pražské Štvanici

Jedna z největších českých studentských akcí Student Fest je znovu tady, letos poprvé jako open air festival! Od 16. do 19. června promění pražskou Štvanici v jednotný festivalový ostrov plný zážitků. Představí se jména jako MC Gey, 7krát3, Bratři nebo Shizzle Orchestra. Návštěvníci se kromě hudby mohou těšit také na studentské výstavy, sekáč, promítání, workshopy, debaty a nově i Snowpanic Skate Contest v areálu Mystic Skateparku. Vstupenky jsou k dostání na GoOut.cz pro studenty do 26 let za pouhých 200 Kč. Ostatní si budou muset 100 Kč připlatit. Více informací naleznete na studentfest.cz nebo facebook.com/Studentfestcz.

 

Student Fest je jedinečný nejen svým programovým zaměřením, cílícím na mladé kreativce, ale také složením realizačního týmu ze samotných studentů středních a vysokých škol. Letos navíc nově intenzivně zapojuje skateovou komunitu, pro kterou je na středu 16. června připraven ve spolupráci se Snowpanic shopem a Mystic Skateparkem Skate Contest, DJ school a promítání celovečerního filmu se skatovou tématikou Mid90s (Jonah Hill) a krátkých studentských snímků. Čtvrtek pak patří přednášce s Transparency International na téma Demokracie a korupce a debatě pro začínající kapely s předními českými hudebními profesionály. V sobotu, poslední den festivalu, proběhne blešák, výstava studentských prací, live podcast Vyhonit ďábla na téma bolest a sex a zmíněná hudební noc. “Rozhodli jsme se opustit prostory Národní třídy a vytvořit tak nový koncept festivalu, který staví na stejných hodnotových základech, ale je v letním období a programem o něco blíže jeho cílové skupině. Usilujeme tak o vytvoření studentského ostrova, kde si mohou studenti jeden den v roce zajít na výstavu, divadelní představení, zahrát si fotbal a jít na koncert.” zve hlavní organizátorka studentka Arts managementu Barbora Luczy.

 

Student Fest je především o studentské pospolitosti. Od svých začátků v roce 2009 se postupně rozrostl v jednu z největších studentských akcí v ČR. Festival je zaměřen na mladé publikum a představování převážně středoškolských umělců. Mezi hlavní cíle festivalu patří podpora nadějných umělců, podněcování mladých lidí k vlastní tvorbě i cílevědomému myšlení a kulturní rozvoj mladého publika. Akci organizují sami studenti pod hlavičkou organizace Nerudný fest.cz.

 

Vstupné, které platí na obě open air stage, je k dostání v předprodeji – pro mladší 26 let za 200 Kč, pro ostatní pak za 300 Kč. Na místě budou vstupenky k dostání za 300 Kč (do 26 let) / 400 Kč (ostatní). Lístky je možné zakoupit v síti GoOut.

 

Kompletní program na www.facebook.com/pg/Studentfestcz/events 

a www.studentfest.cz.

 

Comments

comments

Vyhledat