TEASER: GOOD OLD CZECHS. Příběh dvou českých válečných letců z II. světové války

V září přichází do kin nový český dokumentární film Tomáše Bojara GOOD OLD CZECHS.
Podívejte se na první teaser.

Snímek vypráví příběh dvou českých letců RAF bojujících na západní i východní frontě II. světové války a jejich odyseu válečnou Evropou.

Vzpomínky stíhacího pilota Františka Fajtla a palubního střelce Filipa Jánského (vlastním jménem Richard Husmann) v dokumentu ožívají ve formě ztišené vnitřní promluvy, oživené dvojicí herců v podobném věku jako byli oni dva za války. Film je vystavěný výhradně z dobových filmových záběrů. Autentické prožitky letců se s reálnými dobovými záběry vzájemně propojují a podtrhují, film působí jako by se vše odehrávalo právě nyní. 

Režisérem a scénáristou celovečerního dokumentu GOOD OLD CZECHS je oceňovaný režisér Tomáš Bojar – aktuálně vítěz soutěže Proxima na letošním MFF Karlovy Vary, střihačem Šimon Špidla, hudbu zkomponoval slovenský hudebník Stroon.

Film je složen výhradně z dobových archivních záběrů pečlivě shromážděných z archivů po celé Evropě, řada z nich nebyla dosud zveřejněna.

Teaser filmu GOOD OLD CZECHS


https://www.youtube.com/watch?v=C-XL1aC2RiM

O filmu

Film produkovala společnost NOW Productions v koprodukci s Českou televizí, Rozhlasem a televíziou Slovensko, Artichoke a KM Plus Media s podporou Státního fondu kinematografie a Ministerstva obrany Slovenské republiky a podporou od soukromých partnerů. 

Distributorem filmu je PILOT FILM.

Film vznikl pod záštitou institucí:
Ministerstvo obrany České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Ministerstvo obrany Slovenskej republiky, Britské velvyslanectví v Praze, Britské velvyslanectví v Bratislavě

Partneři filmu:  

ABS Jets, Aero Vodochody, BAE, Best Communications, Chapman Taylor, Dunlop Family, Flow East Foundation, Interlink CS, London Market, Portland Trust, Promedica Praha Group, Saab

 

Press release in English

PILOT FILM

Comments

comments

Vyhledat