The Chemistry Gallery: Jan Uldrych & Aleš Brázdil – Kosmos

Již více než dvacetileté přátelství započaté během studií na legendární Hollarce pojí malíře Jana Uldrycha (*1983) a Aleše Brázdila (*1983). Jejich společná cesta pokračovala i na Akademii výtvarných umění v Praze, kde oba navštěvovali proslulý ateliér klasických malířských technik Zdeňka Berana. Ten oba ukončili v roce 2009. Oba malíři se nyní setkávají na výstavě Kosmos, na které můžeme vychutnat kam se posunul jejich původně realistický malířský výraz.

 

Dobří současní “realističtí” malíři již dávno nepředkládají divákovi realitu, nýbrž její posunutou podobu. Cílí na pozorného nikoliv líného diváka. Nutí diváka trénovat oko. Porozumět obrazu v jeho hloubce, ať už významové nebo formální. Společným cílem Jana Uldrycha i Aleše Brázdila je snaha o zaznamenání obsahové či strukturální esence. Zároveň v obrazech kladou divákovi past zdánlivé reality. Těmito nástroji posouvají hranice realistického malířského vyjádření daleko za jeho konvenční chápání.

Jan Uldrych & Aleš Brázdil – Kosmos
kurátor: Petr Hájek
grafika k výstavě: Eva Hanzalová

 

Jan Uldrych & Aleš Brázdil – Kosmos

která se uskuteční od čtvrtka 22.4.2021 do neděle 16.5.2021 v

The Chemistry Gallery, Ovenecká 17, Praha 7.

 

 

JAK SE PŘIJÍT PODÍVAT:

Pokud se budete chtít přijít podívat na výstavu Jan Uldrych & Aleš Brázdil – Kosmos, objednejte si soukromou návštěvu galerie. Prohlídka formou soukromé návštěvy je možná v otevírací době galerie od pondělí do pátku od 11:00 do 19:00 kdykoliv v průběhu trvání výstavy (22.4. – 16.5.2021). Svoji soukromou návštěvu si, prosím, rezervujte v rezervačním systému Reservanto níže.

Návštěvy jsou nastaveny na 30 minut a omezeny jsou maximální kapacitou 5ti osob. V případě zájmu o delší prohlídku si ale můžete zarezervovat i po sobě jdoucí termíny.

Vaše požadavky na rezervaci jsou vyřizovány systémem “first come, first serve” a po zarezervování návštěvy online již nemusíte dělat další kroky. Stačí pak jen přijít na soukromou návštěvu galerie.

 

Comments

comments

Vyhledat