The Sisters of Mercy se vracejí do Prahy

The Sisters of Mercy jsou britská rocková kapela, která byla založena v roce 1980 v Leedsu Andrew Eldritchem a Gary Marxem. Původně hráli post-punkovou hudbu, ale brzy přešli k temnějšímu a experimentálnějšímu zvuku, který se stal symbolem gotického rocku. V roce 1982 vydali své první EP „The Damage Done“ a o rok později své debutové album „First and Last and Always“. Album obsahovalo několik hitů, jako „Marian“ a „Alice“. V roce 1985 Gary Marx opustil kapelu a byl nahrazen Wayne Husseyem, který se stal jedním z hlavních skladatelů kapely.

V roce 1987 vydali The Sisters of Mercy své druhé album „Floodland“, které bylo komerčně velmi úspěšné a obsahovalo hity, jako „This Corrosion“ a „Dominion/Mother Russia“. Album bylo následováno dlouhou pauzou, během které vystřídali několik bubeníků a Wayne Hussey opustil kapelu v roce 1990. V roce 1992 vydali album „Vision Thing“, které se mezi fanoušky řadí mezi nejoblíbenější s hity jako „More“ a „Doctor Jeep“.

Po vydání alba „Vision Thing“ se kapela rozpadla a Andrew Eldritch se soustředil na sólovou kariéru. Nicméně, The Sisters of Mercy se občas vracejí na scénu a přináší svůj unikátní zvuk a temnou energii fanouškům po celém světě. Dnes jsou The Sisters of Mercy považováni za jednu z nejvlivnějších britských rockových kapel a jejich hity jsou stále oblíbené u fanoušků po celém světě.

 

The Sisters of Mercy

12. 10. 2023

Lucerna Music Bar

Vstupenky 890,- KČ, v prodeji v sítích Ticketmaster and Ticketportal od 31. 3. 2023 v 10:00

 

Comments

comments

Vyhledat