Tipy na dárky V.

5. díl tipů na dárky k Vánocům 2019.

Je tady prosinec a dárkový tlak roste. Co bychom vám mohli doporučit my?

Něco dobrého

Biblioteca del vino, místo, kde si můžeš vychutnat skleničku nebo lahev italského vína v doprovodu výběrového prosciutta Osvaldo, kvalitních sýrů a sicilských specialit.

Foto Biblioteca del Vino

Skvělé české ponožky

V Hovězí na Valašsku v rodinné firmě Knebl Hosiery umějí udělat výborné ponožky, které i vydrží. Dokonce je vyrábějí i na zakázku. Více o firmě píšeme v samostatném malém článku.

Fitness vystřihovánky

Obdarujte své blízké promyšleným cvičením v Železné kouli! Podrobnější info zde.

Atlas památek

Dárkem pod stromeček pro děti školou povinné může být ilustrovaný atlas památek z celého světa DIVY SVĚTA. Knihou provedou archeologové, sultáni, a dokonce i sochy a maskoti při objevování zámků, paláců, věží, chrámů i bludišť. Rodiče s dětmi poznají také staré pověsti a další zajímavá fakta. vydala Grada.

Kalendář slavných fotografií

GHMP připravuje na květen 2020 výstavu dokumentárního fotografa Antonína Kratochvíla v Domě U Kamenného zvonu. K této příležitosti připravili nový kalendář s jeho slavnými fotografiemi.

Info na http://ghmp.cz/nastenny-kalendar-2020/

Prémiový překapávač

Automatický překapávací kávovar The Sage Precision Brewer SDC400BSS od prémiové značky Sage je výkonný, snadno ovladatelný a je vyroben ze špičkových materiálů. Nerezová ocel a slitina ušlechtilých kovů je nejen zárukou kvality, ale i designového provedení.

Pro přípravu perfektní kávy je nezbytná správná a stálá teplota. Proto je překapávací kávovar vybaven dvěma systémy – systém Thermocoil hlídá teploty ohřevu vody a PID systém pak samotnou teplotu s přesností +/- 1°C. Kontrolována je i přesná doba louhování, která je dalším zásadním faktorem v procesu celé přípravy kávy. Čas a teplotu macerace je možné nastavit. Výrobci dbali i na bezpečnost, a proto je přístroj vybaven funkcí dětského zámku. Součástí výbavy je skleněná karafa, lžíce na kávu, papírové filtry na vodu a také testery na vodu. Doporučená MOC je 7490, – Kč

foto Sage

Jídlo (kuře!)

Možná nejlepší grilované kuře v Praze, ale taky spoustu dobrůtek a vychytávek, jaké potkáváme jinak spíš ve fine diningových podnicích: to umějí zkušení lidi v Kro Kitchen na Jiřáku. Nabízejí i dárkové poukazy a podle nás je super nápad dát voucher na jejich dobrotu někomu pod stromeček.

http://krokitchen.cz

foto kro

Kurz jazyků

Obdarovat své blízké dárkovým poukazem na jazykový kurz, jaký nabízí i naše oblíbená jazykovka Jipka, je podle nás dobrý nápad. Další možností nebo “doplňkovým dárkem” pak může být poukaz na některou učebnici.

Minidárek: Tužka

Obyčejná tužka. 15 korun.

Design: Studio Anymade
Rozměr: 170 mm
Materiál: dřevo
Barva: červená Pantone 032 / černá

http://ghmp.cz/tuzka-ghmp/

foto ghmp

Detektivky

 

První padlí, Volker Kutscher – knižní předloha ikonického německého seriálu Babylon Berlin

Již pátý příběh berlínského detektiva Gereona Ratha zavede čtenáře do roku 1933. Říšský sněm hoří! S okamžitou platností se ruší všechny dovolené! Rath se vrací do Berlína. Je zapřažen do štvanice na komunisty vedené politickou policií a musí objasnit záhadnou sérii vražd, které padají za oběť další a další veteráni světové války.

Proti proudu, Rachel Caine – napínavý americký thriller je volným pokračováním úvodního krimi příběhu Na dně

Co všechno se může stát u jezera Stillhouse obyčejné americké manželce? A co se stane, když její bývalý muž a zároveň sériový vrah uteče z vězení? Podaří se jí plavat „Proti proudu“ a nenechat se strhnout?

Stínový vrah, Arnaldur Indridason – mrazivý islandský krimi příběh proslulého autora z Reykjavíku během druhé světové války. 

Co spojuje brutálně popraveného britského obchodníka, pochybné pokusy prováděné v minulosti na islandských dětech a špionážní činnost na Islandu ve čtyřicátých letech? 

Úplně jiný příběh, Håkan Nesser – nejlepší švédská detektivka roku s nominací na The CWA International Dagger Award 2019. 

Příběh šesti Švédu, kteří se náhodně potkali během dovolené v Bretani. Z tohoto pobytu zůstanou fotografie, obraz namalovaný akvarelovými barvami, a především cosi jako deník, který podrobně líčí, co se během pobytu odehrálo. Uplyne pět let a někdo začne tyto lidi postupně zabíjet…

Náušnice s duší rzi

Dana Bezděková představuje náušnice PRINTI ORBIT.

Více zde.

Foto archiv Dany Bezděkové

 

Bezdrátová sluchátka

Moderní sluchátka CONNECT IT True Wireless HYPER-BASS se k telefonu či jinému zařízení připojují výhradně pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Vydrží na jedno nabití přehrávat hudbu až 5 hodin. Disponují rovněž stylovým nabíjecím pouzdrem, které nabízí možnost magnetického nabíjení. K zakoupení jsou na například na www.alza.cz.

foto výrobce

Comments

comments

Vyhledat