Tipy na knižní novinky, které byste neměli přehlédnout

Nakladatelství leda vrhá na trh několik knížek, které jsou podle nás skvělé. Tady je rychlé shrnutí v bodech:

  • Nekonečný zázrak – V edici Prameny vydáváme knihu španělské autorky Irene Vallejo pojednávající o smyslu a významu knih, o tom, jak vznikly a jak utvářejí člověka.
  • Ostrov ztracených vzpomínek – Hrdinka prózy, mladá spisovatelka, utíká před venkovním světem k sepisování fantastických příběhů, než zjistí, že redaktor jejího nakladatelství je v hledáčku tajné policie… Takto začíná příběh současné japonské autorky.
  • Nick – „Nick“ je prequel slavného románu Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby, který se stal mezníkem v dějinách světové literatury. Ústředním hrdinou je zde vypravěč Gatsbyho Nick Carraway – román sleduje jeho osudy předtím, než se přistěhoval na Long Island.
  • Mravenci – Originální a odvážný románový debut oscarového scenáristy mistrovských filmových děl V kůži Johna Malkoviche, Adaptace, Věčný svit neposkvrněné mysli a Synekdocha, New York.
  • Utopia Avenue – Nejnovější román Davida Mitchella, britského spisovatele, herce a komika, autora románu Atlas mraků. Utopia Avenue líčí nejen vzestup stejnojmenné kapely, ale i její pád. Autor se stejně jako ve všech svých předchozích románech silně zabývá myšlenkou určujícího setkání, okamžikem, kdy se zdánlivě náhodná shoda okolností ukáže být opojnou směsí kosmické ozvěny, přepisem minulého, zápletkou osobního osudu i celého vyprávění.
  • Zvířecí statek – Zcela nový český překlad nejslavnější satirické antiutopie George Orwella. Knihu přeložil Jan Kalandra a sugestivními barevnými obrazy opatřil výtvarník Boris Jirků.

Comments

comments

Vyhledat