Tipy na vánoční dárky II.

Aleš Belin Dančák: Shiboridashi set Rose Seladon ABD / Foto www.darjeeling.cz
Aleš Belin Dančák: Shiboridashi set Rose Seladon ABD / Foto www.darjeeling.cz

Jako každý rok, i letos přinášíme tipy na vánoční dárky – tradiční i neobvyklé…

Knižní tip: Michal Bystrov: Od Armstronga k Bécaudovi

Josephina Bakerová, Yves Montand, Johnny Hallyday, Duke Ellington, Johnny Cash… Michal Bystrov ve své obsáhlé knize Od Armstronga k Bécaudovi vrací na scénu 20 legendárních světových hudebníků, kteří mezi lety 1928 a 1989 koncertovali v Československu. Vyprávění o těchto (mnohdy rozporuplných) umělcích, kteří přišli doslova z jiné reality, na chvíli zakusili zdejší skutečnost a museli se s ní vnitřně vyrovnat, ale není pouhou rekonstrukcí jejich návštěv. Má mnohem širší společenský, kulturní i politický přesah.

Michal Bystrov: Od Armstronga k Bécaudovi, 595 stran, doporučená cena 900 Kč, vydává nakladatelství Galén.


Hřejivý tip: Prádlo Moira Merino

Triko i dlouhé spodky z žebrového úpletu Moira obsahují také 15% podíl merino vlny. Díky svým vlastnostem je materiál ideální jako základní vrstva do jakéhokoliv studeného prostředí. Jemná merino vlna díky svým přirozeným antibakteriálním účinkům pomáhá neutralizovat pot a tím výrazně potlačuje možný zápach i při opakovaném nošení. Pokud preferujete jednodušší design, zvolte triko či spodky  v podzimní barvě tmavá malina či v oblíbené antracitové, jemně oživené růžovými švy.

Merino triko s dlouhým rukávem / Cena: 1199 Kč

Merino spodky s dlouhou nohavicí / Cena: 1089 Kč

Více na www.moira.cz


Tip pro děti: kreativní sešit Medvěd Wrr

Kreativní sešit Medvěd Wrr: Aktivity obsahuje 44 stran nabitých úkoly, bludišti, tajnými mapami, omalovánkami, spojovačkami… Nechybí ani oblíbené vystřihovací úkoly včetně skládacího divadla a knižních postaviček. Kreativní sešit funguje jako doplněk pohádkových knih Medvěd Wrr: Zachraň knižní svět a Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít, který vyšly v nedávné době. Více informací na www.thewrr.cz

Sešit doprovází klip, který nazpíval písničkář Michal Horák.


Keramický tip: Čajový porcelán od Aleše

Belin, vlastním jménem Aleš Dančák, studoval konzervatoř v Ostravě a léta pracoval v dílnách se sklem, přírodními obklady nebo modely ze sádry. V hrnčířské práci se považuje za samouka, věnuje se jí od roku 2003. Zpočátku pálil v elektrické peci, s výsledkem však nebyl příliš spokojený. Zkusil tedy pálení v peci na dřevo, která nabízí širší možnosti a zůstává jí věrný dodnes.

„Pracuji s kameninou i s porcelánem, výrobky pálím v peci vytápěné dřevem a rád experimentuji s přírodními glazurami. Práce s hlínou je pro mě radost a mé výrobky snad přináší totéž i ostatním.“

Celou kolekci keramiky pálené dřevem najdete zde


Tip luxusní: Limitované kolekce Tiffany & Co. x Andy

Limitovaná kolekce Tiffany & Co. x Andy Warhol je oslavou dlouholetého spojení věhlasného klenotníka s uměleckým světem a Warholovy lásky k období svátků, vše od nádobí a ozdob až po přání a hrací karty obsahuje Warholovy vtipné sváteční motivy:

• Dezertní talíře z kostního porcelánu, sada šesti kusů
• Misky z kostního porcelánu, sada šesti kusů
• Vánoční pohlednice, balení 2 ks
• Hrací karty, balení 2 ks
• Ozdoby z kostního porcelánu, sada 6 ks
• Ručně malované skleněné ozdoby, sada 3 ks

Kromě limitované edice Tiffany & Co. x Andy Warhol představuje značka i adventní kalendář pro rok 2022: 1,2 metru vysoké umělecké dílo nesoucí warholovské motivy evokuje hromady velkých Tiffany Blue Boxes s Warholovými ilustracemi. Krabice se otevírají a odhalují 24 skutečnýc Tiffany Blue Boxů ukrývajících nádherné šperky. Každý adventní kalendář je vyroben z lehkého udržitelného dřeva a jeho výroba trvá 50 hodin. Klienti mohou spolupracovat se svým preferovaným klientským poradcem a sestavit si svůj dokonalý adventní kalendář.

Limitovaná edice Tiffany & Co. x Andy Warhol bude k dispozici od 9. listopadu 2022, a to jak v
obchodech Tiffany & Co., tak na Tiffany.com.

Comments

comments

Vyhledat