Tipy na vánoční dárky III.

Šťastné a veselé od TVOJE SVÍČKA / tvojesvicka.cz
Šťastné a veselé od TVOJE SVÍČKA / tvojesvicka.cz

Jako každý rok, i letos přinášíme tipy na vánoční dárky – tradiční i neobvyklé…

Tip rapový a knižní: První kniha o českém rapu

Od Manželů a PSH až po Yzomandiase nebo Steina27

Česká rapová scéna existuje více než třicet let a teprve letos se dočkala své první knihy. Novinka s názvem českej rap přináší čtenářům kompletní zmapování historie a současnosti nejpopulárnějšího hudebního žánru. Kniha má 512 stran a obsahuje unikátní rozhovory, profily, tematické kapitoly, exkluzivní fotky, historické materiály, diskografie, přehled zásadních labelů a mnoho dalšího.

Autor Ladislav “Poeta“ Zeman vyzpovídal desítky umělců – od pionýrů žánru až po současné hvězdy, pátral v archivech dávno neexistujících rapových webů, sháněl obaly desek napříč celou republikou a strávil hodiny v archivech rapových fotografů. To vše proto, aby vytvořil unikátní svědectví o tom, jak se v našich podmínkách vyvinul rap z okrajového undergroundového žánru až do současné podoby, ve které ovládá hudební žebříčky prodejnosti a poslechů, plní největší kluby napříč celým Českem a ovlivňuje celou generaci současné mládeže. Více informací na www.ceskejrap.cz


Tip keramický: Miska Severní pól od Jaroslava Marka

Jaroslav Marek se narodil v roce 1984 a s keramikou začal už na základní škole. „Používám asijskou pec anagama, díky které dosahuji specifické barevnosti na povrchu keramiky a popelového náletu, který při vysokých teplotách kolem 1300 °C vytváří přírodní glazuru. Rád zkouším nové hlíny, které si sám kopu a upravuji. Je pro mě důležité chápání funkce pece a věnuji se mimo jiné stavbě pecí na výpal dřevem. Kontakt s hlínou je pro mě tvůrčí náplní života a každodenní výzvou.“

Tuto misku a další keramiku můžete zakoupit na www.darjeeling.cz


Tip knižní: Vera Brosgolová: Buď připravena

Nakladatelství Paseka pokračuje ve vydávání oceňovaných komiksů pro děti a mládež. Autobiografický příběh od Very Brosgolové se odehrává na skautském táboře pro děti ruských krajánků ve Spojených státech. Komiks Buď připravena z roku 2018 přeložila Lenka Bukovská.

Vera Brosgolová (1984) se narodila v Moskvě, ale v pěti letech se dostala do Spojených států. Studovala animaci v Kanadě, deset let pracovala pro známé studio Laika a podílela se na filmech Koralína, Norman a duchové nebo Kubo a kouzelný meč. Za komiks Anin duch získala Cenu Willa Eisnera a za Buď připravena byla nominovaná.

Svou autentickou zkušenost imigrantky popisuje v komiksu. Jeho hrdinka Vera chce zapadnout a najít kamarády, ale pro dívku z předměstí a s ruskými kořeny to není žádná legrace. Děti v jejím okolí bydlí v honosných domech a jezdí na nejlepší letní tábory, což si Veřina maminka nemůže dovolit. Je tu ovšem jedno levnější řešení – skautský tábor pro všechny děti krajanů, kteří z domoviny odešli.

Vera se tak vydává vstříc dobrodružství, kde budou výzvou nejen namyšlené skautky a všudypřítomní komáři, ale taky kadibudka z nejhorších nočních můr. Její mladší bráška zvládá kolektiv mnohem lépe a v chlapecké části tábora poznává například Hollywood neboli místo v lese, kam kluci chodí vykonávat potřebu, aby do kadibudky nemuseli. Propojováním humoru a závažnějších témat komiks Buď připravena připomene například tvorbu Rainy Telgemeierové. Autorka popisuje, jakou roli pro ni od dětství hrálo kreslení, jak objevovala pravé přátelství. Vystihuje tábornickou atmosféru a připomíná, jak sovětský režim perzekvoval skautské spolky.

Více informací na stránkách nakladatelství Paseka.


Tip hudební: Marta Kubišová a Bratři Ebenové: Adventní písně a koledy

Poprvé od roku 1990 dostávají posluchači šanci si znovu užít krásnou předvánoční a vánoční muziku v podání zdánlivě překvapivé muzikantské sestavy. Po listopadu 1989 se Marta Kubišová po dlouhé odmlce ve studiu spojila s triem bratrů Ebenů k nazpívání úryvků z evangelií. Ty zhudebnil Marek Eben, zaranžovat pomohli David a Kryštof Ebenové, k jejich nástrojům se přidali Dalibor Štrunc na cimbál, Ingeborg Žádná na violoncello a violu da gamba, Petr Hapka na niněru a mužský sbor Schola Gregoriana Pragensis. Celkem patnáct svátečních částí evangelií sv. Lukáše a sv. Matouše dostalo citlivě moderní podobu a interpretaci. Reedice unikátního vánočního alba dostala i sedm vhodně vybraných bonusů. Vychází na LP a s bonusy na CD a digitálně. 

Vydává Supraphon


Tip voňavý: Sójové svíčky od tvojesvicka.cz

Máte rádi příjemně vonící svíčky, které jsou zároveň ohleduplné k přírodě? Objevte kouzlo ručně vyráběných 100% přírodních sójových svíček s originální směsí 100% éterických olejů od české značky TVOJE SVÍČKA. TVOJE SVÍČKA vyrábí produkty šetrné k životnímu prostředí. Svíčky jsou vyrobeny ze sójového vosku, který je obnovitelný, biologicky rozložitelný a vhodný pro vegany a alergiky. Hoří pomaleji, a tak neuvolňuje do ovzduší toxické látky.

Vánoční svíčky Šťastné a veselé najdete v e-shopu tvojesvicka.cz


Tip hřejivý: péřová bunda Columbia Pebble Peak

Columbia Pebble Peak je lehká péřová bunda s pokročilou tepelně reflexní technologií Omni-Heat Infinity a prachovým RDS certifikovaným peřím s plnivostí 700 cuin. Mnohostranné použití umožňuje samostatné nošení bundy a díky zip-in interchange systému Columbia nabízí navíc vepnutí bundy jako tepelné mezivrstvy do kompatibilní svrchní funkční bundy. Tuto funkci ocení zejména milovníci skialpinismu a vrstvení. Mezi její praktické funkce dále patří kapsy na zip, kapuce, nastavitelný lem a možnost sbalení bundy do kapsy. V kolekci je v dámské i pánské verzi a několika barevných variantách za 6 499 Kč.  www.spotrovna.cz

 


Tip pro pány: Pánská parfémovaná voda Scotch & Soda I AM

Pánská parfémovaná voda Scotch & Soda I AM nabízí originální vůni pro muže, který má odvahu vystoupit z davu. Svěží tóny bergamotu s mátovým olejem doplňuje šalvějový olej a uzavírá maskulinní cedrové dřevo. zosobňuje individualitu, autenticitu a svobodu sebevyjádření. Oslavuje liberální hodnoty a snaží se podpořit krásu a odlišnost každého jednotlivce. Scotch & Soda I AM EDP je k zakoupení na www.aurio.cz za 1 290 Kč.


 

Comments

comments

Vyhledat